Fryrender

Použití rendereru Fryrender
Odpovědět
PPoe
Příspěvky: 10
Registrován: úte 18. kvě 2010 17:07:47
Kontaktovat uživatele:

Fryrender

Příspěvek od PPoe » čtv 27. kvě 2010 18:41:50

Ahoj, zalozte prosim jeste sekci pro Fryrender.. Nedovoli mi to zatim posilat PM, ani tema nemuzu sam zalozit, tak musim takhle..

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Fryrender

Příspěvek od Fery » pon 31. kvě 2010 6:30:27

Uživatelskou příručku v češtině najdete na http://blog.cz.rhino3d.com/2009/01/cesk ... ender.html. Na toto fórum ji nedostanu, protože ve formátu .pdf má 32 mega. Bude-li tady odborník na práci s Fryrenderem, samozřejmě založíme zvláštní sekci pro tento, zdá se zajímavý, renderer.

PPoe
Příspěvky: 10
Registrován: úte 18. kvě 2010 17:07:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Fryrender

Příspěvek od PPoe » stř 02. čer 2010 22:38:53

Určitě bych sekci založil, už jen proto, ze se sem třeba dostanou lidi z vyhledávačů, možná někdo začne zkoušet renderovat ve fryrenderu..
Založ na fryrender samostatnou sekci, tohle můžeš dát jako první příspěvek, snad jsem obsáhnul to nejdůležitější.:


Fryrender je standalone aplikace, což znamená že funguje jako samostatný program a ve sketchupu (ale i jiných modelovacích programech jako 3ds Max, Rhino..) se spouští pomocí pluginu.

Na strance www.randomcontrol.com lze stáhnout bezplatně demoverzi. Ta je omezena maximálním rozlišením 800*600 a přidává do každého renderu vodoznak. Na stejné stránce naleznete také pluginy do jednotlivých programů, včetně sketchupu. Pro profesionalní práce je potřeba zakoupit licenci, kvůli výše uvedeným omezením. Pro vlastni potřebu je to vsak plně dostačující a hlavně jednoduchý program. Je vhodný pro začátečníky, kteří nemají s renderováním zkušenost.

základní návod:
Ve sketchupu si fryrender vytvoří vlastní lištu, která obsahuje všechny potřebné funkce. Nastavíte vlastnosti kamery, samotného renderování, materiály (celkem dobře zvládá i převod materiálů ze sketchupu) a spustíte render. Otevře se nové okno, kde můžete sledovat render. Proces běží donekonečna a stále zlepšuje výsledek, je jen na vás kdy s ním budete spokojeni a renderování zastavíte. Renderuje se aktuální pohled, pomocí scén můžete renderovat i animace (nezapomeňte nastavit omezený počet průběhů renderu v nastavení renderu, nebo bude fryrender donekonečna vylepšovat první snímek animace a nedostane se dál.

Odpovědět