jak vyplnit komponenty, aby nebyly duté

Odpovědět
Prezident
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. kvě 2012 16:31:47

jak vyplnit komponenty, aby nebyly duté

Příspěvek od Prezident » sob 09. lis 2013 13:30:24

Dobrý den, nevíte prosím jak zabráním tomu, aby komponenty nebyly duté, když mi to nevyhovuje. Například, když mám nástroj 3D Text, tak je při přiblížení a najetí jakoby dovnitř písmena vidět, že je uvnitř duté. Dá se nějak nastavit aby bylo uvnitř vyplněné, případně dá se nastavit síla stěn?

děkuji

Prezident
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. kvě 2012 16:31:47

Re: jak vyplnit komponenty, aby nebyly duté

Příspěvek od Prezident » pon 11. lis 2013 15:35:56

dnes jsem to zkoušel ještě nějak obejít, ale nedaří se. Opravdu nikdo prosím nevíte jak postupovat aby díly nebyly duté? Dělá mi to problém na 3D tiskárně, kde se snaží tisknout dutě, což je problém...

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vyplnit komponenty, aby nebyly duté

Příspěvek od Joanna_JL » úte 12. lis 2013 17:42:33

SketchUp nepracuje s objemy, ale s plochami, takže vždycky bude vnitřek jakéhokoli útvaru dutý. S tím nic neuděláte, tohle není objemový modelář.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Prezident
Příspěvky: 7
Registrován: pát 25. kvě 2012 16:31:47

Re: jak vyplnit komponenty, aby nebyly duté

Příspěvek od Prezident » úte 12. lis 2013 18:00:08

Děkuji za odpověď, tak to jsem v háji. Rád jsem jej používal, ale tohle je pro mě problém:-(. asi by nešlo aby tedy byla výplň spousta ploch na sobě ve výšce vytažení písmen?

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vyplnit komponenty, aby nebyly duté

Příspěvek od Joanna_JL » stř 20. lis 2013 18:41:32

Vyplnit to plochami by asi byla šílená práce, obrovský výkres, a nejsem si jistá, jestli vhodný výsledek. Spíš bych možná zkusila převod do formátů, které pracují s objemem - všechny je neznám, ale snad STL je objem? Případně to převést do jiného sw, který vám ten objem vytvoří, mám za to, že jsem to kdysi zkoušela právě se SolidWorksem a snad to i fungovalo... Když mi napíšete formát, který byste potřeboval, možná bych vám to mohla převést... Nebo to aspoň zkusit :)
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět