Definice nových komponent

Základní použití nástrojů
Odpovědět
prusak
Příspěvky: 2
Registrován: pát 14. bře 2014 8:24:23

Definice nových komponent

Příspěvek od prusak » pát 14. bře 2014 8:41:33

Zdravím, snad pomohu při vícenásobné tvorbě komponent a jejich uložení do knihovny. Řešil jsem tvorbu komponent pro návrh plastových oken. V jednom základním výkresu jsem si vytvořil různé rozměry a tvary oken, např. řada ve výšce 1500 mm a o různé šířce. Tvorba jednoduchá, základní tvar výška 1500, šířka 1000mm, kopírováním a natažením základních tvarů jsem si vytvořil jednotlivé komponenty o šířce 600, 900, 1200, 1500, 2400, 3000 mm (rozměry lze pak libovolně). Ze všech jednotlivých modelů jsem vytvořil komponenty, vše v jednom výkrese. Do knihovny komponent SU jsem jednotlivé komponenty umístil tak, že jsem si otevřel dialogové okno komponenty, otevřel jsem obě okna, v horním jsem otevřel základní knihovnu SU (kde jsem si předem vytvořil složku Okna), v dolním jsem otevřel knihovnu výkresu. Pak jen označit komponentu dole a přesunout nahoru. Po ukončení by se měl v adresáři komponent SU objevit nový obsah. Nevím, možná tohle hromadné definování knihovny tady už někdo řešil, ale nenašel jsem tohle téma.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Definice nových komponent

Příspěvek od Joanna_JL » úte 22. dub 2014 16:09:33

Je možný ještě i o něco rychlejší postup - stačí otevřít jen jedno okno dialogového okna Komponenty, v něm knihovnu Na modelu (tj. to, co máte ve výkrese) a z tlačítka Detaily pak můžete přímo použít volbu Uložit jako lokální kolekci. Nemusíte tak chystat dopředu složku a přetahovat prvky po jednom...
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět