JAK RENDROVAT VE V-RAY PRO SKETCHUP

Použití rendereru V-Ray
RaskolnikovR

JAK RENDROVAT VE V-RAY PRO SKETCHUP

Příspěvek od RaskolnikovR » pon 09. srp 2010 19:09:15

AHOJ
NEMÁTE NĚKDO NĚJAKÝ NÁVOD CO A JAK VE V-RAY PRO SKETCH UP?
V NASTAVENÍ SE MOC NEVYZNÁM, KROMĚ NASTAVENÍ ROZLIŠENÍ...
JINAK OBRÁZKY TO DĚLÁ OPRAVDU SUUUPER...
JEŠTĚ JEDNA VĚC...
JAK PŘEVÉST Z ARCHICADU DO SKETCHUPU...?
ULOŽIT DO 3ds TO LZE ALE BLBE MĚŘÍTKO...EXISTUJE NĚJAKÝ EXPORTÉR PRO ARCHICAD? ( NAOPAK TO FUNGUJE, ALE CHTĚL BYCH VYUŽÍT V-RAY)
DÍKY, kdyžtak písněte
RaskolnikovR@seznam.cz

ch.o.ss.e

Re: JAK RENDROVAT VE V-RAY PRO SKETCHUP

Příspěvek od ch.o.ss.e » úte 10. srp 2010 12:53:39

čau návody jsou na: http://vray.com/vray_for_sketchup/manual/index.shtml , ale víc by se mi líbil nějakej stručnej návod v čj třeba osvětlení a návody na vytvoření různých materiálů jestli náhodou někdo nemá..?
jinak k tomu archicadu, když importuješ do sket. jinej formát třeba dwg,dxf..před tím než zmáčkneš otevřít můžeš dát - možnosti - a tam nastavíš jednotky.

RaskolnikovR

Příspěvek od RaskolnikovR » ned 15. srp 2010 21:12:19

zdar, jo super, pak jsem si toho taky všiml... byly tam nastavený implicitně feets...OK
MÁM ALE JEŠTĚ JEDNU OTÁZKU... PŘI TO IMPORTU DO SU Z ARCHICADU, JSOU STĚNY S OTVORY TVOŘENÝ Z POLYGONŮ-HLAVNĚ TROJUHELNÍKŮ... TYHLE ČÁRY PAK MUSÍM RUČNĚ PRACNĚ MAZAT...NEVÍŠ JAK TO OBEJÍT, ČI NĚJAKEJ FÍGL...? DÍKY
jo s tím V-ray, díky za ten návod...v češtině jsem taky nic nesehnel, ale když objevím, dám jsem echo---

ch.o.ss.e

Příspěvek od ch.o.ss.e » úte 17. srp 2010 20:37:50

s tím archicadem ti neporadím, jen tak sem to zkusil a mě se ty zdi ani nezobrazily:D ale když to ukládáš z archicadu do DXF tak se tam dá asi lecos nastavit. Tady přikládám návod na koberec Vray, třeba se bude hodit :) http://www.cgpinoy.org/vray-for-sketchu ... -t2351.htm

RaskolnikovR

Příspěvek od RaskolnikovR » úte 24. srp 2010 10:34:18

zdravím,

tak ty návody jsou v poho, je toho tam dost, najdeš tam i to na co se ptáš - jak nastavit světla-jako slunce, nebo jako globální osvětlení, a samo jak uděláš vlastní světlo, třeba nad jídelním stolem. doporučuju stáhnout si k tomu i ty předpřipravený scény a vnich si to podle návodu vyzkoušet...
zajímá mě ještě jedna věc:
udělám objekt, dám řez, a a chci vyrendrovat jen to co mi zbyde...jenže to vyrednruje celej objekt, jakoby tam žádnej řez nebyl..nevíš????
jinak koberec jsem nezkoušel, vypadá dobře, jen nevím k čemu by mi takovej obrázek byl :)

kokr11

Příspěvek od kokr11 » pon 03. led 2011 11:37:45

Zdravím

ty návody jsou fakt dobrý. Jen když jedu podle nich tam mi to háže stále stín. Nevím jak ho vypnout. Už jsem vyzkoušel snad vše.
Přílohy
1.jpg

ch.o.ss.e

Příspěvek od ch.o.ss.e » stř 05. led 2011 21:28:09

čau stíny z přirozenýho světla vypneš tak že v záložce environment klikneš na M kde máš určitě sky a je tam oddělení shadows tam stačí odkliknout shadows enabled - je to uplně dole..:)

mikey.88

Příspěvek od mikey.88 » čtv 20. led 2011 18:22:20

Zdravím, mám pár dotazů pro znalce.

Zaprve mi nejde přehazovat v nastavení renderu kameru. Občas se to přehodí a občas ne. Nevím jak to aktualizovat v pohledu.

Za další mám vážný problém s vray texturama. Jak otexturovat terén (zakřivenou plochu otexturovanou přes textura>promítaná) skrze vray. Pořád mi to renderuje jen základní barvu a ne texturu :(

Díky moc. Mikey

Pilott

Příspěvek od Pilott » pát 21. led 2011 20:35:23

To s tou kamerou nechápu co myslíš,ale z texturou ti pomůžu.Před promítnutím textury na povrch prvně označ povrch tak aby byl modrej.Promítni texturu.Název souborů obrázků, textůr nesmí obsahovat čárky,háčky př.: trávník.jpg je špatný travnik.jpg je ok.Zkus si vyredrovat náhled.Většinou se hladké zvlněné povrchy vyrendrují jako lesklé.postupuj dále tak že si opět označíš plochu tak jak před tím a ve vytvoření V-Ray for Sketchup zvolíš Create Material a pak VrayLinkedMtl vybereš tam název textury kterou jsi použil na promítání a pak jenom upravíš její vlastnosti podle potřeby.

mikey.88

Příspěvek od mikey.88 » čtv 27. led 2011 21:15:11

Díky za radu. Zkusím tvůj postup.

S tou kamerou jsem to myslel tak, že když chci změnit normální kameru na kameru z Vray, tak se mi to v pohledu nepřehodí. Jen občas. Možná jsem jen natvrdlej... teprve začínám :)

Tak ta textura se mi nepodařila. Možná že mám ten povrch terénu udělanej špatně. I přes promítnutí mi to vray vyrenderuje rozbitě na různý úseky polygonů... :(

Odpovědět