Kompatibilita a neustále načítání textur

Odpovědět
jan.kratochvil01
Příspěvky: 5
Registrován: sob 20. čer 2020 16:26:07

Kompatibilita a neustále načítání textur

Příspěvek od jan.kratochvil01 » ned 21. čer 2020 17:35:35

Dobrý den, modeluji ve SU2017 a model má již velikost 750MB. Mám na ntb oper. pam 8GB, NVIDIA GeForce GTX 860M, procesor 2.6+ (MSI GS60 2PC-616CZ Ghost) a i přesto mi po chvilce spuštění SketchUp zamrzne nebo pořád dokola načítá a nedá se tak pracovat. Mohli byste mi poradit čím to je? Zda je ve SketchUp nějaká funkce, která může způsobovat neustálé načítání nebo přetěžování (stíny mám vypnuté) nebo jsou parametry ntb slabé. Děkuji za jakoukoliv radu, jsem vpodstate stále nadšený začátečník takže nemám takové zkušenosti.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita a neustále načítání textur

Příspěvek od Joanna_JL » ned 21. čer 2020 18:18:25

Dobrý den, takhle obrovský soubor by dal zabrat i výkonnějšímu počítači. Vy navíc máte už trochu slabší kartu a ani ostatní parametry nejsou nejlepší. Nicméně pravděpodobně hodně by pomohlo, kdybyste ten soubor očistil, nevím, jestli to děláte. V menu Dialogová okna (Window)/Informace o modelu (Model Info) je nabídka Statistika a v ní tlačítko Vyčistit nepoužívané (Purge unused). To vám očistí soubor od všech už vymazaných prvků a textur. Poté je třeba soubor znovu uložit. Tak jako tak je opravdu hodně velký, nevím, co zpracováváte, ale pokud by to šlo, bylo by lepší ho rozhodit do více samostatných souborů.
Hodně také může pomoci očištění pomocí pluginu CleanUp, taky doporučuji zkusit.

Joanna
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

jan.kratochvil01
Příspěvky: 5
Registrován: sob 20. čer 2020 16:26:07

Re: Kompatibilita a neustále načítání textur

Příspěvek od jan.kratochvil01 » ned 21. čer 2020 19:44:52

Jak jsem uváděl jsem začátečník, takže vše zkusím:) jsem historik a modeluji jednu vesnici tak, jak mohla na základě pramenů vypadat v roce 1834. Může v tom hrát i roli, že se jedná o free SketchUp, že nemám placenou licenci?

jan.kratochvil01
Příspěvky: 5
Registrován: sob 20. čer 2020 16:26:07

Re: Kompatibilita a neustále načítání textur

Příspěvek od jan.kratochvil01 » ned 21. čer 2020 19:45:23

Jinak moc děkuji za radu :)

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita a neustále načítání textur

Příspěvek od Joanna_JL » stř 24. čer 2020 15:25:22

Free verze nemá vliv na rychlost práce, to je opravdu záležitost výkonu grafiky. Otázkou taky ještě může být to, jestli vám SU skutečně běží na té grafice - nevím, jestli pracujete na notebooku, který má i integrovanou grafickou kartu nebo na počítači, kde je jen ta NVidia. Zkuste jít na Ovládací panel NVidie (pravá myš na obrazovku) a podívat se na volbu Spravovat 3D nastavení. Pokud jsou na počítači dvě grafiky, obvykle bývá globální nastavení na Automaticky - změňte ho případně na tu NVidii. SketchUp mívá tendenci při "Automaticky" běžet právě na té integrované.
Pokud byste potřeboval ještě nějaké další info, klidně mi napište přímo na mail joannalinhartova@gmail.com, je nejrychlejší ;)

Joanna
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět