Render problem - Vray,Renderin - HW konfigurace

Odpovědět
scorpiodc
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10. úno 2014 14:16:36

Render problem - Vray,Renderin - HW konfigurace

Příspěvek od scorpiodc » pon 10. úno 2014 14:29:22

Dobrý den, mám již několik týdnů problém s Renderama na mašině s HW konfigurací:

HDD SSD 120Gb
nVidia Quadro K2000
Intel Xeon CPU - E5-1650 3,2GHz

Projekt je v celku velký - 160Mb
Nemohu ho zveřejňovat.
Pokaždé se náhledová okna u renderů načítají kolem 2-3 minut, což bych ještě přežil. Ale Když dám na ostro vyrenderovat, tak to pokaždé spadne.
Z počátku jsem užíval Renderin, ale jak se projekt zvětšoval, tak na něm bylo vidět, že nestíhá. Proto jsem stáhnul demo Vray pro Sketchup a nějakou dobu fungovalo renderování skvěle. Bohužel to začalo házet "nedefinovatelnou chybu" a program záhy spadne.

Zkoušel jsem odinstalaci češtiny, reinstalaci Sketchup, dokonce reinstalaci Windows !! Pod Windows 8 a 8.1 nefungovaly rendery vůbec. Downgradoval jsem tedy na Windows 7 - kde se Sketchup zdá mnohem rychlejší a plynulejší.

Je možné, že mám v projektu tolik skupin a textur, že to Sketchup nezvládne? Pracuji ve Sketchupu téměř 2 měsíce, nedělám nějakou začátečnickou chybu, kvůli které by pak rendery nedokázaly analyzovat a vyvrhnout pořádnej vyrenderovanej Jpeg? Ale viděl jsem plno Tutorial videos a projekty se zdály být ještě větší, než na kterém momentálně pracuji a Vray tam fungoval téměř ihned.

Hw konfigurace mne byla doporučena jako velmi schopná pro Sketchup. Nyní jsem zklamán a zoufám si. Připomínám, že jsem měl vše kromě Vray zalicencováno.

Prosím nápady? Nějaké rady? Zkušenosti?

Víc toho asi nedokážu sdělit :/

Děkuji
S pozdravem
Scorpiodc

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Render problem - Vray,Renderin - HW konfigurace

Příspěvek od Joanna_JL » pát 14. úno 2014 2:43:46

Pro SketchUp je konfigurace vhodná, ten potřebuje především výkonnou grafiku typu NVidia, rendery potřebují především výkon procesoru. Render-In vychází z Artlantisu a je to jeho zjednodušená verze, tam bych viděla, že to opravdu nestíhá. V-Ray - zkoušel jste novou verzi? Je na trhu cca dva měsíce a hodně zrychlila. Zvedl se i výkon. Nicméně, co se týče souboru - těch 160 Mb je fakt už docela dost - máte ten soubor očištěný od nepoužívaných prvků? Nedal by se ještě zmenšit? Mám teď na mysli Dialogová okna/Informace o modelu/Statistika - Vyčistit nepoužívané. Nechci urazit, ale spousta lidí tohle tlačítko nezná nebo nepoužívá a zbytečně pracuje s obrovskými soubory...
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

scorpiodc
Příspěvky: 2
Registrován: pon 10. úno 2014 14:16:36

Re: Render problem - Vray,Renderin - HW konfigurace

Příspěvek od scorpiodc » pát 21. úno 2014 12:32:03

Děkuji za reakci :)

Soubor mám očištěný jak ve Sketchup>Model info> Delete unused (hole Model) tak i tak mi to nedalo a jsem zaregistrován na sketchucation.com - stahuju různé pluginy do sketchupu, co zjednodušují práci. Využil jsem také CleanUp!, který běžel půl dne a vyčistil výkres od opravdu velkého množství skrytých čar,hran,pohledů, sloučil stejné materiály, všechno jsem dal do jedné vrstvy.

Nicméně zkusil jsem i Artlantis, dnes také Kerkythea (freeware) a ani jeden se nechytá. Hledal jsem na tom velkém fóru na Sketchucation.com a našel jsem uplně stejný screen problému, jako mám já

píší tam, že problém je v tom, že Vray nedokáže využívat více než 4Gb RAM a uprostřed renderu si napíše - Out of Memory. Nicméně problém je tam popsán a vyřešen přes distribuované renderování, kde se nastaví renderovací server na Localhost a tím se nějakým způsobem naučí Vray využívat celkovou RAM paměť lokálního počítače.
Bohužel demo Vray mi vypršela, ale příští týden by mi měla přijít fleshka s licencí VRAY, tak jsem na to zvědavej.
Protože jestli ani todle nepůjde, tak už fakt nevim, prolítnul jsem celej web, přečetl plno článků. Přitom když vidim ty velké projekty - baráky,stadiony,parky, co ostatní renderujou, tak se mi chce brečet.

Jako uplně poslední možnost vidím z každé GROUP v mém projektu udělat komponentu a v podstatě poskládat celý výkres znovu přes "nový projekt" .....

Máte nějaké vlastní osvědčené balíky materiálů pro Sketchup? Byla by možnost to někam uploadovat a poslat mi link na scorpiodc@seznam.cz? Byl bych Vám velice vděčný :)

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Render problem - Vray,Renderin - HW konfigurace

Příspěvek od Joanna_JL » stř 26. úno 2014 16:02:02

S materiály je potíž - je těžké vyrobit bezešvou texturu, spíš hledám na webech. Docela se mi osvědčuje www.cgtextures.com - mají tam vcelku pár rozumných materiálů a hlavně většina z použitelných jsou skutečně bezešvé - poznáte je podle označení TILED. Stačí se tam zaregistrovat a pak už si je můžete stahovat. Takových webů asi bude víc, ale jak říkám, není sranda je vytvářet - někdy i vzor navazuje, ale stačí, že je na jedné straně stín a už to samozřejmě čtverečkuje. Občas hledám i na italských webech jako je archiradar.it nebo 3dsmile.it, mívají tam jak komponenty tak i materiály pro vícero programů, mezi jinými i pro SU. Zkuste :)
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět