SketchUp a Android

Odpovědět
palojak
Příspěvky: 3
Registrován: stř 16. lis 2011 23:06:35

SketchUp a Android

Příspěvek od palojak » stř 11. pro 2013 21:38:52

Som dosť prekvapený: SketchUp (pôvodom do Google) a Google Android a tu na fóru ani jedna zmienka o vzájomnej spolupráci.
SketchUp na PC používam už dlhšiu dobu a teraz som bol okolnosťami dotlačený aj do mobilu s adroidom, tak si vravím, že by to chcelo aspoň nejaký "viewer", editor na 4,5" display by asi nebolo to pravé. Ale nikde nič, výraz android na tomto fóre neexistuje (aspoň cez hladanie som nič nenašiel). Nikdo nič také nepoužíva ? Hodte niečo do placu.
Dík Palo

DaU
Příspěvky: 8
Registrován: pát 10. led 2014 11:05:50
Bydliště: Česká Republika, okres Benešov - víc neřeknu :P

Re: SketchUp a Android

Příspěvek od DaU » stř 15. led 2014 22:45:27

O kompatibilitě s Androidem se nikde vůbec nic nepíše, ale vlastně si poznamenal
palojak píše:editor na 4,5" display by asi nebolo to pravé.
SketchUp má tolik různorodých funkcí na které je potřeba kolikrát držet 1-2 tlačítka klávesnice + levé tlačítko myši a kolikrát do toho ještě je potřeba pootočit pohled prostředním tlačítkem myši, takže teoreticky by byl na mobilu, tabletu nebo čehokoliv s Androidem úplně k ničemu, druhá věc je viewer ten už by technologicky byl realistický nic méně když pracuji na nějakém projektu tak to dělam komplet na PC včetně prohlížení, než na mobilním přístroji který je na toto téma zatím zcela mimo mísu, a takto to vidí 90% všech uživatelů takže ani vývojáři se na Android nikterak nezaměřují.

Jen dodam že vyjímkou by v budoucnu mohl být hybridní notebook s 2 OS, dejme tomu Win8 a Android. Tam už by otázky kompatibility mohly být vyřešeny a tím by se mohl spustit vývoj přímo mobilní aplikace, ale to je pouze má domněnka.
palojak píše:SketchUp (pôvodom do Google)
Na tohle můžu jen říct že SketchUp byl Googlem koupen od @Last Software v roce 2006 a převážně jako podpora modelování objektů pro Google Earth, ale vlastní program byl napsán v roce 1999 a v roce 2000 uveden poprvé na trh ;)

Odpovědět