velikost souboru

Odpovědět
ederkr
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19. kvě 2013 17:54:31

velikost souboru

Příspěvek od ederkr » ned 19. kvě 2013 18:03:54

Dobry den, mam problem. Stahla jsem si sketchup8 a vytvorila v nem model altanku a domu v realne velikosti. Nasledne jsem modely ulozila. Jejich elikost je jen 250 kb. Nezda se vam to malo? Jinak se mi ulozeny model po rozkliknuti v klidu objevi. Mam ho odevzdat jako svou seminarni praci, a kdyz jsme si ve skole prohlizeli ukazky jinych modelu, tak jejich velikost se pohybovala az k 60 Mb. Nevite, cim by to mohlo byt? :(

Pilott
Příspěvky: 58
Registrován: úte 29. čer 2010 21:46:10

Re: velikost souboru

Příspěvek od Pilott » ned 19. kvě 2013 18:31:44

Velikost souboru se taky odvíjí od použitých textur a dalších věcí třeba použití objektu jako komponenta. Pokud třeba krychle bude jako komponent namnožený třeba 100 bude mít soubor menší velikost než kdyby to byla skupina 100 jednotlivých krychlí bez toho aby to bylo jedno komponento.Nebo podle modelů použitých na vybavení interiéru.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: velikost souboru

Příspěvek od Joanna_JL » sob 25. kvě 2013 12:30:18

Hodně velkou roli hraje i čištění modelu - v menu Window (Dialogová okna) je nabídka Model Info (Informace o modelu), kde najdete panel Statistics (Statistika) a na něm tlačítko Purge Unused (Vyčistit nepoužívané). Kdo tohle moc nepoužívá, tak mu model stále narůstá a narůstá a narůstá.... Což je docela dobře možný problém souborů vašich kolegů. Jednoduchý domek s málo plochami a texturami skutečně nemusí být moc velký. To naprosto odpovídá.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět