Sketch up - Prepojenie 3D modelu s "databázou"

Odpovědět
kolobot
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. kvě 2012 0:19:13

Sketch up - Prepojenie 3D modelu s "databázou"

Příspěvek od kolobot » pát 15. bře 2013 12:06:38

Potreboval by som prepojiť nejako lepšie grafiku s údajmi. Chcel by som aby sa sketch up správal nasledovne (prípadne nejaký plugin sketchupu).

Nakrelsím si nejaký model napríklad model krovu domu. Každý trám a súčasť označím samostane ako komponent a chcem aby som mu mohol prideliť (napísať) nejaké atribúty napríklad druh trámu: Drevenný, kovový
druh dreva: dub, buk....
Typ: Vodorovný, kolmý...

Proste aby som si mohol k jednotlivej časti uviesť nejaké atribúty ktoré chcem a potom keď kliknem v modeli na nejaký takýto diel tak sa mi zobrazí nejaké okno s atribútmi o tomto komponente.

A ešte aby tam bol nejaký výpis prvkov v modeli napríklad nejaká tabulka kde by sa ukazoval nejaký celkový prehľad nejaké označenie prvku a tie údaje v tabuľke ktoré som zadal.

A potreboval by som ešte poslednú vec aby to bolo schopné zobraziť v nejakej napríklad tabuľke prehľad všetkých prvkov alebo vyrabtých prvkov a ich atribútov ktoré som zadal. Ešte by tam malo fungovať zobrazenie ze ukaz mi len drevenne tramy bukove alebo ze ukaz mi len tento diel kde je vmodeli a tak.... Proste spravit vypis vybraných prvkov a vedieť zobrazovať a vyhladávať prvky podľa podľa zadaných kritérií.

Proste aby sa spával trocha databázovo verím že sa chápeme.



Je to možné nejakým spôsobom dosiahnuť ?


Odpovědět