Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Odpovědět
kolobot
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. kvě 2012 0:19:13

Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Příspěvek od kolobot » pon 28. kvě 2012 17:15:02

Ako dostanem model zo sketch upu do autocadu aby som ho mal aj plochami.

Skusal som to aj cez dwg aj dxf aj 3Ds ale vždy sa mi otvorí len v podobe bodov a hrán ale nikdy nie plochy.
Mozno to len neviem importovať.

Prosím poradte. Dakujem.

Mám autocad civil 3D 2011 ale moc v nom robit neviem.

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Příspěvek od Fery » úte 29. kvě 2012 5:12:58

Jdete přímo proti smyslu SketchUpu i Autocadu. Anebo možná, že my jsme sto let za opicemi. Vysvětlete nám, proč chcete exportovat z modelačního programu do konstrukčního programu. My to obyčejně děláme spíš naopak.

kolobot
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. kvě 2012 0:19:13

Re: Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Příspěvek od kolobot » úte 29. kvě 2012 9:31:52

To je velmi jednoduché preco sa to robí.

1. Autoced je maximáne idiotský program co sa týka ovládania a nezapínam ho kým nemusím ale má niektoré veľmi užitočné nástroje ktoré sa hodia pre geodetov a podobne.

2. Druhá vec je že autocad je stále aj keĎ neviem prečo ale je niečo ako standardne pouzivany program na projektovanie aj ked v nom nevie takmer nikto poriadne robit a sandardne sa pozaduje vymienat si veci otvoritelné v autocade.

Ale teraz konkrétne:

Autocad civil 3D 2011 má veľmi kvalitne spravené napríklad georeferencovanie. To znamená že pozná takmer všetky súradnicové systémi všetkých štátov vrátane slovenských súradnicových systémov. A dokáže robiť medzi nimi transformácie s pripojením na google earth. Napríklad mám v nom nieco na SJTSK súradniciach ktore používame na slovensku a chcem to dostať na google earth ktorý používa súradnice WGS 84 alebo podobné. A ked pouzijem funkciu v autocade tak on mi to automaticky prepočíta a úplne presne osadí tam kde to má byť na google earthe. Má to mnoho využití.

Neviem či dokáže sketch up pracovať súradnicovo v tom zmysle ze mozem zadat úplne presné súradnice kde chcem aby bol ten ktorý bod modelu umiestnený ak áno tak by som bol rád keby mi niekto povedal že ako lebo to že mám nejaký model a potom ho môžem cez ten obrázok ktorý vezmem z google earthu približne podla toho čo na nom vidiet pripojit je sice dobrá vec ale mne to nestačí a potreboval by som to presne a podla obrázka to presne nedám...

A sketch up dokáže ukladať do formátu 3Ds čo je formát spoločnosti Autodesk ktorá vytvára aj autocad. A tak som dúfal ze autocad to dokáže otvoriť celé a nie len body a hrany.

Samozrejme sa nájdu aj dalsie situacie kedy je dobré presunut model do autocadu.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Příspěvek od Joanna_JL » úte 29. kvě 2012 9:39:48

Nevím, jak importuje AutoCAD, ale mám za to, že normální verze umí načítat soubory SU přímo, ale u té vaší opravdu nevím. Na druhé straně, pokud si zadáte ve SketchUpu přidání umístění z map Google, to vám nepřijde dostatečné? Možná ne, nevím, z jakého důvodu potřebujete tak vysokou přesnost umístění, ale pravdou je, že takhle je to dostatečně přesné pro umisťování modelů na Google Earth, pokud vím, tak to takhle funguje celou dobu, ale jak říkám, nevím proč vyžadujete naprostou přesnost, zřejmě k tomu důvod máte. Přes formát 3DS vám AutoCAD taky načte jen body? Případně bych ještě vyzkoušela i DXF - nebo různé verze DWG formátu, možná jen nemůžete korektně naimportovat některou z nich... Asi to bude chtít vyzkoušet všechny tyto možnosti.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Příspěvek od Joanna_JL » úte 29. kvě 2012 9:42:16

Mimochodem, vzhledem k tomu, že zřejmě pracujete s licencovanou verzí, tak tam si můžete nastavit dokonce přesnou zeměpisnou šířku a výšku včetně časového pásma i číselně.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

kolobot
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. kvě 2012 0:19:13

Re: Ako dostat do autocadu model zo sketchUPu

Příspěvek od kolobot » úte 29. kvě 2012 18:12:50

No ja som geodet a odo mňa na očakáva presnosť.

Napríklad zameriame nejaké nehnuteľnosti ku ktorým občas robíme aj modeli v programoch sketch up, fotomodeler a podobne.
Alebo napríklad vymodelujeme časti líniových stavieb lomové steny a podobne. A následne je treba ich umiestniť presne na svoje miesto pretože projektant ktorý potom rieši ďalej veci potrebuje presne odmerať údaje a vzdialenosti a výškové rozdiely.
Dom aj s oplotením ktorý bol nedávno postavený ktorý ani na snímkach google earthu sa taktiež zle dáva presne na svoje miesto...

Ale súhlasím s tým že ide asi skôr o problém ako importovat veci do autocadu ako o problém so samotným SU a tak budem musieť asi zistovať veci priamo v autodesku že ako to majú doriešené.

ALe ja tak veľmi pekne Ďakujem za Váš čas a odpoveď.

Odpovědět