Výměra plochy

Odpovědět
Superbobo75
Příspěvky: 2
Registrován: ned 13. kvě 2012 20:06:23

Výměra plochy

Příspěvek od Superbobo75 » ned 13. kvě 2012 20:18:31

Zdravím, pokud chci vypočítat výměru ploch se stejným materiálem, tak mám problém stím že když je materiál ve skupinách objektů a mimo skupiny tak se mi počítá pouze ta, která je buď ve skupině (a to pouze tu ktera je aktuálně vybraná) nebo mimo skupinu. Nepočítá se mi všechna bez ohledu na to jestli je použit na objektu ve skupině nebo ne. Zkoušel jsem to jak ve verzi 6 tak i 7. 8 Nemám zatím nainstalovanou, nenašel jsem k ni pro free verzi češtinu. je nějaké řešení? Jediné na které jsem přišel, je rozbít všechna seskupení, ale jak na to zapomenu a uložím tak budu mít velké problémy s úpravama.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměra plochy

Příspěvek od Joanna_JL » ned 13. kvě 2012 20:45:46

Ve verzi 8 platí, že když vyberete materiál na volné geometrii (ne ve skupině nebo komponentě), spočítá se výměra všech ploch s toutéž texturou (včetně těch, které jsou ve skupinách nebo komponentách). Pokud jdete do editačního režimu skupiny nebo komponenty, tak program vypočítá výměru jen ploch, které do dané skupiny nebo komponenty patří - v editačním režimu se všechny akce týkají jen editované skupiny nebo komponenty.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Superbobo75
Příspěvky: 2
Registrován: ned 13. kvě 2012 20:06:23

Re: Výměra plochy

Příspěvek od Superbobo75 » ned 13. kvě 2012 21:26:08

Super, tak to mě nenapadlo. Funguje je to i v 6tce. Jenom jsem neměl nikde tento materiál ve volné geometrii. stačilo si někde strčit malou plošku, která minimálně ovlivní celkovou výměru a už to sedí. Děkuji. Jenom je divně, že jsem měl původně pocit že jsem měl i volnou geometrii, viz můj první přísvěvek. Tak doufám že jsem se předtím jenom sekl.

Odpovědět