Vykresľovanie kriviek a krivých plôch

Odpovědět
kenco
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27. bře 2012 15:53:33

Vykresľovanie kriviek a krivých plôch

Příspěvek od kenco » úte 27. bře 2012 16:25:11

Zdravím Vás, mám takú technickú otázku k programom ako takým.. Viem, že SketchUp nepracuje s krivkami v pravom slova zmysle, ale že krivku vykresľuje ako množinu za sebou nasledujúcich úsečiek, pričom sa dá (v niektorých prípadoch) zmeniť počet segmentov a tým krivku "zjemniť". Avšak, ako s krivkami pracujú "profesionálnejšie" programy? A hlavne s "krivými" plochami? Opisujú ich nejako matematicky, vektorovo, pričom pri komkoľvek priblížení je krivka krivkou, alebo taktiež pracujú s "naskladanými" úsečkami a plochami vedľa seba? Ide mi o to, že ak vytvorím 3D model, a vyexportoval by som ho za účelom vyfrézovania na CNC frézke, aký by bol daný "výsledok"? SketchUp je pre mňa blbuvzdorný a veľmi intuitívny program, a rád by som zakúpil aj Pro verziu kvôli uvedeným exportom, avšak neviem, ako by som bol na tom najmä v porovnaní s inými, aj keď drahšími programami. Vlastne celkovo mi nieje technicky jasné, či iné programy s krivkami pracujú taktiež ako s množinou úsečiek, ale je naozaj krivka krivkou :-)

Odpovědět