Mizející čáry

Mizející čáry

Příspěvekod trdelnicek v stř 11. led 2012 21:55:50

Chci se zeptat, jestli někdo netuší, co způsobuje to, že mi někdy z ničeho nic v půlce práce zmizí na modelu čáry. Stává se to hlavně u oblých hran (například, když "kulatím" rohy u obdélníka a pak ho vytahuju) a ta rovná plošina s tou zaoblenou jakoby splynou, takže když chci u každé jiný materiál, musím tu čáru dokreslit, což je při větším množství otrava, a navíc někdy ani to nepomůže. Z té rovné plochy je najednou jakoby plocha vyboulená (dle stínů) a někdy i rozsekaná na desítky kousků, takže musím všechny fragmenty smazat a dokreslit rovnou plochu znova... Upozorňuju, že jsem soften/smooth edges omylem nepoužila. Děkuji za radu!
trdelnicek

Re: Mizející čáry

Příspěvekod Fery v čtv 12. led 2012 12:35:58

Milý trdelníčku, koukám jako blázen. Z tvého popisu si vůbec nedokážu představit, co se děje. Nenapověděla by malá ukázka? Přilož fotku nebo sem nahraj model v zipu. ;) PS.: fotku modelu, ne tvoji :lol:
Fery

Příspěvekod trdelnicek v čtv 12. led 2012 14:39:46

Obrázek

Klidně přidám i svou fotku :D

No na obrázku jde vidět, jak mi nahoře zmizely čáry, takže když označím plochu, označí se mi střecha i poslední patro, jako by ta hrana mezi nimi byla oblá, ale přitom je normálně pravoúhlá. A ta střecha stejně potom, když dokreslím čáru, a patro se mi zase správně oddělí, zůstane taková rozkouskovaná, což pak hází stíny po renderu. Prostě celou dobu je to hezky správně rovné a pak si ani nevšimnu jak, a chybí mi tam čáry a rovné plochy vypadají jako nerovné, a musím to opravovat...
trdelnicek

Příspěvekod Fery v čtv 12. led 2012 19:06:30

No - pravoúhlá ta plocha asi opravdu bude, ale určitě není koplanární (v jedné rovině). Určitě jsi musela plochy pracně vyplňovat trojúhelníčky, že? Doporučil bych tu horní část udělat znovu, nejlépe v horním pohledu, abys měla jistotu, že bude určitě koplanární. Tento problémek jsme už řešili viewtopic.php?f=22&t=235.
Fery

Příspěvekod trdelnicek v ned 15. led 2012 1:36:07

Ano, spojovala jsem ji trojúhelníčky, protože se mi z nějakého důvodu ta plocha pořád nechtěla vytvořit, i když body plochy v jedné rovině byly...
Děkuji za radu, příště už budu vědět :)
trdelnicek

Zpět na Diskuze o programu