Problém s využitím nástroje Scale

Problém s využitím nástroje Scale

Příspěvekod Kochais v čtv 06. říj 2011 9:47:10

Mám jeden zásadní problém. Používám dost často nástroj Scale. Pracuji nejvíce na tvorbě 3D letounů a trupů nejrůznějších plavidel ale nejen k tomu. K čemuž se mi SU velmi zalíbil. Nejprve importuji do SU obrázky jako je bokorys, půdorys a upravím si toto podkladové pracovní prostředí o pomocné čáry a další věci. Takto vytvořené prostředí zůstává v nulté hladině, která naběhne při spuštění programu a mohu i kdykoliv vypnout. Obkreslovat obrázky a další práci provádím v další hladině. Vytvořím trupovou příčku, tedy její základní tvar, následně ji připevním k trupu a v dosud vytvořeném modelu se chci přidržovat dvou rozměrů. Výšky a hloubky trupu, které jsou dány na modelu jednak okraji trupu a pomocným půdorysným žebrem. Můj problém spočívá v tom, že jakmile začnu využívat nástroj Scale, jde příčka roztáhnout a posléze přichytit přesně k okrajům trupu po vertikále. Horizontální posun nástroje Scale k okraji půdorysného žebra se mi nedaří. Nikdy se přesně nepřichytí k okraji. Vždy vyhledá bod který nekoresponduje s koncovým bodem. Pokoušel jsem se bod spoje označit pomocnými čarami. Samostatným bodem, prostě nic. Pomůže mi někdo s tímhle asi triviálním problémem?
Věřím, že je to jen mou nezkušeností.
Kochais :(
Kochais

Zpět na Diskuze o programu