promítání

promítání

Příspěvekod Kozaak v úte 02. srp 2011 11:33:38

Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Mám namodelovanou lištu (například dřevěnou), kterou mám přichycenou k několika bodům v rovině. Tyto body však neleží na přímce, ale spojnice je konkávní. Takovou lištu bych potřeboval vyrobit z rovného polotovaru, ale tuším, že pokud si ho promítnu do jednotlivých os dostanu "menší" délku. Dal by se model nějakým způsobem "narovnat" ? Díky za radu...
Kozaak

Re: promítání

Příspěvekod Fery v stř 03. srp 2011 7:05:25

Přiznám se, že nevím přesně co potřebuješ, obrázek by napověděl víc, ale pokud ti jde o zjištění rozměrů na ohnutém dílci, můžeš označit hranu a po kliknutí na entity info zjistíš rozměr označeného.
Na doprovodném obrázku je ohnutá lišta s označenou spodní hranou a rozměr je vidět v tabulce.

ScreenShot026.jpg
Fery

Re: promítání

Příspěvekod Kozaak v čtv 04. srp 2011 0:08:15

Díky za reakci. Obrázek bohužel nemám, protože zápasím ještě s několika dalšími problémy (například totžné hrany v modelu - pokusím se to vyřešit pomocí komponent). Teď zpět. Jde mi o toto: ilustrovat to lze například na luku. mám namodelovaný luk, ale když ho promítnu tak v určitém pohledu je dlouhý jako tětiva. Já bych potřeboval však tento luk narovnat, abych ho mohl vyrobit... Hmm... asi nakreslím obrázek :)
Kozaak

Zpět na Diskuze o programu