Piráti z abc

Odpovědět
PepikW
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 26. srp 2010 13:49:05
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Piráti z abc

Příspěvek od PepikW » čtv 21. črc 2011 10:18:29

Náhodou jsem se dostal na stránky časopisu abc a protože jsem kdysi lepil jejich papírové vystřihovánky, pro zajímavost jsem koukl na rubriku 3D. Potěšilo mě, že vydali vystřihovánku rozhledny Tanečnice, ale provedení mi bylo nějak příliš povědomé. Zapátral jsem a na stránkách http://www.papirovemodelarstvi.cz jsem našel fotky slepeného modelu (dost bídná práce, tohle bych nevystavoval ;) ). Spolupracovník časopisu, p. Krejčíř si prostě můj model stáhl, trochu zjednodušil/zprznil, rozložil do plochy a měl hotovo, včetně textur (tady jsem si s nimi docela vyhrál). Pravda, ještě sepsal návod.
http://abc.blesk.cz/clanek/3d-modely/10 ... cnice.html
Kdyby mě alespoň kontaktoval a uvedl jako spoluautora ...

Nedalo mi to a podíval jsem se na jeho další vystřihovánku hotel Burj Al Arab - stejný postup, včetně chybného počtu pater. Posuďte sami.

Tak pozor na piráty! :twisted:
Přílohy
abc Burj.jpg
abc Tanečnice.jpg

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti z abc

Příspěvek od Fery » pát 22. črc 2011 7:11:05

Milý Pepiku, je mi líto, že ses setkal s tou temnější stránkou naší práce. Bohužel, uveřejněním svých modelů v galerii dáváme souhlas s bezplatným používáním našich modelů i jiným uživatelům. To, že někdo jiný použije náš model ke komerčním účelům je sice smutné, ale není to nezákonné. Vím, že to naštve, můžeš skřípat zuby, ale to je to jediné, co proti tomu můžeš udělat.
Pokud chceš mít ze svých modelů užitek i ty, najdi si na netu galerii, která vydá tvůj model někomu jinému pouze za poplatek. Aspoň tak bys mohl mít ze své práce nějaký užitek. Ačkoliv co ti brání nabídnout časopisu ABC svoje práce osobně? Je spousta modelářů, kteří tvoří ve Sketchupu papírové modely - zeptej se sirsiho, je to náš moderátor.

PepikW
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 26. srp 2010 13:49:05
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti z abc

Příspěvek od PepikW » pát 22. črc 2011 10:02:40

Zuby naštěstí neskřípu ;)
Sám jsem uvažoval o vystřihovánce, ale nemám tolik volného času (nějak letos nejsem schopný ani dokončit dva rozpracované modely), takže bych jen přivítal, kdyby se toho někdo ujal (mám k dispozici i kvalitnější verzi textur, než ty, co jsou na modelu použité z důvodu velikosti dat). Samozřejmě bych předpokládal takovou vystřihovánku pak umístit na web k volnému stažení.
Tady jsem chtěl jen upozornit, co se může taky stát - že si třeba i za vaší práci nechá někdo zaplatit od časopisu :(

PS. Tou legálností u komerčního použití si úplně jistý nejsem, ale přece se nebudu hlásit do OSy :D

Odpovědět