Zvýraznění detailu

Odpovědět
MikeDundee
Příspěvky: 3
Registrován: ned 02. led 2011 16:00:39

Zvýraznění detailu

Příspěvek od MikeDundee » úte 01. bře 2011 22:59:20

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda-li někdo z vás neřešil zvýraznění detailu (např. pro účely prezentace).
Jde mi o to, abych zvýraznil například vedení vzduchotechnických rozvodů v budově.

Zde shrnuji svá řešení z nichž žádné není úplně dokonalé:

a) Mód X-RAY - vše udělá transparentní, ovšem rozvody také, takže stejně se v situaci nelze vyznat. Ideální by bylo, kdybych mohl určit objekt, na něž se nemá aplikovat X-RAY...

b) Vytvořit si pro účely prezentace vzduchotechniky, elektrotechniky atd. vždy novou scénu a poschovávat v ní plochy, které zastiňují rozvody, případně použít "section plane". Toto nastavení si pak scéna ukládá nezávisle na ostatních. Ovšem znamená to vytvořit pro každý prezentující prvek scénu a vyhrát si s ní...

A jak vlastně provést zvýraznění objektu? (například červenou barvou).
Napadlo mě pouze zapnout v nastavení "Color by Layer" a vrstvě rozvodů nastavit červenou barvu. Ovšem všechny ostatní prvky se též celé obarví podle barvy své vrstvy...

Rád uvítám další nápady. Neví případně někdo o nějakém pluginu který by toto řešil?

Díky
Mike

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýraznění detailu

Příspěvek od Fery » stř 02. bře 2011 7:54:53

Pluginu, která by řešila tvůj problém sice neznám, ale asi nejschůdnější cesta bude skutečně přes vytváření scén a skrývání a odkrývání vrstev a objektů. Narychlo jsem udělal videjko, kde jsem ve druhé scéně použil zapnutí vypnuté vrstvy a ve třetí scéně skrytí objektu - pravým tlačítkem myši a "hide".


Odpovědět