Tlačiareň

tujano
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. bře 2010 11:48:44

Tlačiareň

Příspěvek od tujano » ned 04. dub 2010 19:58:18

Vážení , ako spolupracuje tlačiareň so SketchUpom ? Potrebujem vytlačiť nakreslené prvky v skutočnej veľkosti, tak ako som ich navrhol, na tlačiarni formátu A4. Ako na to ?

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlačiareň

Příspěvek od Joanna_JL » čtv 08. dub 2010 18:41:54

Záleží, jestli je chcete vytisknout v perspektivě - tak jak je vidíte na obrazovce - nebo v nějakém měřítku... Z dotazu jsem po pravdě nevyrozuměla, co přesně chcete vytisknout :( . V každém případě jděte přes Soubor (File)/Náhled tisku (Print View) - objeví se tabulka s nastavením pohledu a poté náhled, ze kterého po kontrole můžete pustit tisk. Ale její nastavení se opravdu liší podle zvolené projekce (perspektiva x paralelní)... Zkuste upřesnit.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

tujano
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. bře 2010 11:48:44

Re: Tlačiareň

Příspěvek od tujano » pát 09. dub 2010 15:29:17

Sqellé, pomohlo to. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlačiareň

Příspěvek od Joanna_JL » pát 09. dub 2010 16:24:30

Výborně, to jsem ráda :) . Pro jistotu, a pro ostatní případně, ještě jednou popis postupu:
Tisk v měřítku:
Jde to právě v té tabulce pro nastavení nebo náhled tisku - když máte ve SketchUpu obdélník 100x200mm třeba, tak kvůli měřítku si musíte nastavit normálně horní pohled a v menu Kamera (Camera) si nastavit Paralelní projekci (Parallel View) - perspektiva totiž měřítko nemá. Pak jdete do Soubor/Náhled tisku a v okně nastavení zrušíte zatržítko Přizpůsobit na stránku, necháte zatržené Použít velikost modelu a v oblasti Měřítko nastavíte měřítko 1:1 - viz. přiložený obrázek. Pak se vám to vytiskne ve skutečné velikosti.
Přílohy
náhled.jpg
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

tujano
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. bře 2010 11:48:44

Re: Tlačiareň

Příspěvek od tujano » pát 09. dub 2010 19:41:31

Je to naozaj tak. Vážené dámy a páni, týmto "kečup" vyhráva u mňa o nemerateľný
počet konských dĺžok nad akýmkoľvek CAD-om.(A že som sa ich pokúšal zvládnuť
neúrekom ( podobne ako cudzie jazyky (teda okrem češtiny))). :D

P.S.: V blízkej budúcnosti ukážem trup lode , na ktorom si vylomávam žuby. :lol:

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlačiareň

Příspěvek od Joanna_JL » pon 12. dub 2010 11:17:57

Budu se těšit :-), už dlouho jsem neviděla něco jiného než interiéry ;-)...
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

standa
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 15. dub 2010 20:38:09

Re: Tlačiareň

Příspěvek od standa » čtv 22. dub 2010 15:38:17

Já tedy SketchUp stále nemohu přimět k rozumné spolupráci s tiskárnou. Lze nějak dosáhnout vystředění obrazu na stránce, anebo alespoň definovat, řekněme, levý dolní roh výkresu?

Mám 2D skicu, která bez problémů vejde na A4, ale při tisku mi vždy vyjedou dvě stránky protože skica je na papíře posunutá mimo střed papíru. Zjistil jsem, že posouváni skicy po obrazovce má vliv na umístění na papíře, ale její umístění doleva je limitováno okrajem okna programu. Pokud skicu posunu natolik doleva, že část skicy není vidět, nevytiskne se. Jakoby na papíře byl nastavený neviditelný okraj či co.
Používám SketchUp v.6, tisk v měřítku 1:1, parallel projection, top view

Standa

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlačiareň

Příspěvek od Fery » pát 23. dub 2010 6:34:35

Mám podobný problém. Po dvou hodinách experimentování mi vyšel tento postup:
pokusná šablona.jpg
nakreslil jsem pokusnou šablonu formátu A4 a umístil úplně na okraj
nastavení tisku.jpg
nastavení tisku podle návodu od paní Joanny
náhled.jpg
náhled - šablona je umístěna na druhé stránce ze tří
tisk stránky od 2 do 2.jpg
nastavení tisku druhé stránky (od 2 do 2)
náhled jedné stránky.jpg
náhled na tisknutou stránku
Lepší postup jsem zatím nevymyslel :? Model samozřejmě nesmí být rozměrově větší než 210 x 297 mm (A4) a na tiskárně musí být nastaven tisk bez okrajů.
Mám za to, že se tiskárny mohou lišit, asi není od věci, zkusit si takovouto kalibraci. Nebo má někdo jiný nápad?
Ještě dodatek, šablonu jsem offsetem zmenšil o 10 mm, abych měl jistotu, že se trefím do A4 8-) Myslím, že z toho vyplývá, že počátek souřadnic musí být úplně vlevo a ve středu okna.
P.S.: ale stejně si myslím, že toto ten správný postup nebude, nevím, proč by nemělo jít tisknout hned na první stránku... Paní Joanno, HELP!!! :D :D :D

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tlačiareň

Příspěvek od Fery » ned 25. dub 2010 17:01:31

Díky Jamesovi ze SketchUp Artist jsem vyzkoušel další možnost. V náhledu tisku se objevuje vlastně rozměr celého okna programu (obr. 1) a tím se nám zvětšuje nebo zmenšuje počet stránek k tisku v závislosti, jak zarolujeme kolečkem myši. Takže nejlepší volba je umístit model úplně do levého rohu okna. Potom zvolte export do pdf a v okně které se objeví klikněte na možnosti. Nastavte měřítko 1 : 1 jako na obr. 2. Exportujte do pdf. Otevřete v Adobe Acrobat a zvolte "tisk". Objeví se okno s nastavením, kde nastavte měřítko stránky na "žádné". Všimněte si, že skutečně v nastavení vidíte rozměr celého okna SketchUpu. (obr. 3).
Mě to funguje, co vám?
okno sketchupu.jpg
obr. 1 - rozměr okna SketchUpu
nastavení exportu do pdf.jpg
obr. 2 - nastavení exportu do pdf
nastavení tisku z pdf.jpg
obr. 3 - nastavení tisku z pdf

Pilott
Příspěvky: 58
Registrován: úte 29. čer 2010 21:46:10

Re: Tlačiareň

Příspěvek od Pilott » úte 29. čer 2010 22:05:20

Exportuj pohled jako jpg ,uprav si ho třeba v Irfanview a tiskni.

Odpovědět