Ako vyfarbiť celú skupinu naraz ?

Odpovědět
kolobot
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. kvě 2012 0:19:13

Ako vyfarbiť celú skupinu naraz ?

Příspěvek od kolobot » pon 04. úno 2013 17:13:48

Mám takýto problém:

Mám spravený krov tak že každý trám je viac menej jednoduchý kvádrik spojený do skupiny a tieto trámy tvoria celý krov.
Momentálne ich mám rôznej farby ale chcem ich premalovať teraz všetky na hnedo.
Skúšal som to jednoducho tak že som ich všetky označil a klikol plechovkou na jeden z nich.

A na moje počudovanie sa vyfarbili len niektoré a pri niektorých sa dokonca vyfarbili len niektoré strany. Nechápem vôbec.

Myslel som si že sa tie ostatné možno vyfarbili z vnútra namiesto z vonku ale nie je to tak. Proste niektore sa nedajú vyfarbiť - jediný spôsob ako to spraviť je vojsť do každého trámu osobitne a označiť všetky steny a vyfarbiť ich ale proste nejdu vyfarbiť tak že kliknem an skupinu a vymaluje sa.

Vie mi to neikto vysvetliť prečo to tak je ? Či je pokazený ten program alebo ja robím ničo zle ?

Posielam vám aj krov aby ste si to mohli skusit.

http://uloz.to/xie8xoz/model-strechy-rar
Přílohy
Obrazok po pokuse vymalovat na fialovo.jpg
po pokuse vymalovat
Obrazok pred pokusom vymalovat na fialovo.jpg
pre vymalovanim

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako vyfarbiť celú skupinu naraz ?

Příspěvek od Joanna_JL » stř 13. úno 2013 20:55:34

Problém je bohužel na vaší straně - pokud pracujete s komponentami nebo skupinami a víte, že je budete různě barvit, tak je nechte v základu bílé a barvěte je jen "zvenčí". Jakmile přidáte texturu na plochu jako takovou a tu pak uzavřete do skupiny nebo komponenty, už ji zvnějšku neobarvíte. Vy tam zřejmě máte některé trámy, které jste seskupil a pak obarvil (ty se vám přebarví) a některé, které jste obarvil a pak seskupil (ty se neobarví)... Toto je jedna ze základních vlastností práce ve SketchUpu, nezbývá, než se fakt učit :).
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Pilott
Příspěvky: 58
Registrován: úte 29. čer 2010 21:46:10

Re: Ako vyfarbiť celú skupinu naraz ?

Příspěvek od Pilott » pon 18. úno 2013 12:52:14

použijte plugin tt_mat_replace.zip usnadní vám to na youtube je návod jak jej použít.
instalace: rozbalte jej a nakopírujte do složky plugins
Přílohy
tt_mat_replace.zip
(6.05 KiB) Staženo 288 x

kolobot
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28. kvě 2012 0:19:13

Re: Ako vyfarbiť celú skupinu naraz ?

Příspěvek od kolobot » pát 15. bře 2013 11:24:38

Pani Joanna_JL máte pravdu je to presne tak ako hovoríte len ja som to nevedel ale zase som teraz o kúsok múdrejší.

A pokiaľ ide o ten plugin tak určite to pozriem.

Ďakujem

Odpovědět