Změna hladiny ve vnořených entitách (skup., komp.) hromadně

Odpovědět
PetrNJ
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 10. čer 2010 22:25:50

Změna hladiny ve vnořených entitách (skup., komp.) hromadně

Příspěvek od PetrNJ » stř 17. říj 2012 13:26:14

Občas se mi stane, že zapomenu přepnout hladinu, tzn. pak kreslím v nechtěné hladině a problém je pak hromadně změnit hladinu skupiny či komponenty, aniž bych musel otrocky rozklikávat na tu nejnižší úroveň každý začleněný prvek. Je to obvzlášť otravné u více vnořených prvků.

Jde to nějak jinak, případně nějaký rozumný plugin pro toto existuje ???

Díky Petr

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna hladiny ve vnořených entitách (skup., komp.) hroma

Příspěvek od Joanna_JL » stř 17. říj 2012 18:41:47

Přímo ve SketchUpu to najednou nejde, ale v poslední verzi už mi to nedělá problémy, protože když přesunu výslednou skupinu (komponentu) do jiné hladiny, zobrazuje se mi všechno při vypínání a zapínání hladin korektně. Problém se špatným zobrazováním obsahu hladin se projevoval v předchozích verzích, osmička to už má ošetřené. Takže ani nevím, jestli existuje nějaký takový plugin, protože vlastně není potřeba...
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

PetrNJ
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 10. čer 2010 22:25:50

Re: Změna hladiny ve vnořených entitách (skup., komp.) hroma

Příspěvek od PetrNJ » čtv 18. říj 2012 23:33:40

díky za info. Zatím nemám důvod přecházet na 8, nic převratného nového tam pro mne není. Navíc v české lokalizaci je Googl stále jen na verzi 6, tomu říkám podpora ;) .
První lehce nakrmit, pak už jen za peníze v profi verzi - toť obchod. Nepoužívám to pro obživu, ale pokud by jakákoliv verze vykazovala takovou základní chybu, pak bych ji pravděpodobně nekoupil a dělal ve free nebo jiném SW.

Ale jinak je jednoduchost Sketchupu nenahraditelná samozřejmě jen za pomocí dostupných plugin od lidí, chci-li pracovat efektivně.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna hladiny ve vnořených entitách (skup., komp.) hroma

Příspěvek od Joanna_JL » pon 22. říj 2012 10:06:30

Zapomeňte na podporu free verze - proto je free :) . Licencovaná verze samozřejmě plnou podporu má, včetně češtiny, mailové podpory, komponent, materiálů a dalších a dalších výhod. Proč myslíte, že by měla být podpora verze, která je zadarmo? Vy taky pracujete bez nároku na plat? :)
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět