Dělení kružnic

Odpovědět
tomaslambo
Příspěvky: 2
Registrován: pon 06. srp 2012 8:12:59

Dělení kružnic

Příspěvek od tomaslambo » pon 06. srp 2012 8:48:44

zdravím.
Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti z dělením kružnic? Jestli na to náhodou neexistuje nějaký plugin nebo jestli to nejde nějak nastavit. Myslím to tak, že pokud mám v některé ze základních rovin nakreslenou kružnici, tak se mi ji nedaří rozdělit přímkou vedoucí přes střed rovnoběžně s osou tak, abych tuto kružnici nerozdělil v segmentu (je jedno kolik tato kružnice má segmentů). Na takovémto půlkruhu (nejde mi jen o půlkruhy, ale myslím spíše úhlem definované oblouky) se totiž nedá korektně použít příkaz Follow Me. Někdo by sice mohl namítat, že k tomu slouží příkaz Arc, ale pokud potřebuji rádius udávaný od středu je příprava na umístění středního bodu oblouku poněkud zdlouhavá.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Dělení kružnic

Příspěvek od Joanna_JL » pon 06. srp 2012 9:21:05

Dobrý den,
všimněte si při kreslení kružnice, že při vytahování poloměru se kurzor drží vrcholu mezi segmenty. Stačí tedy vytahovat poloměr ve směru některé osy a budete mít hlavní kvadrantní body na osách. To by mělo vyřešit váš problém. Další věc - pokud chcete na půloblouku použít Follow Me, je vhodné si dočasně přemístit osy do koncového bodu oblouku tak, aby jedna šla ve směru počátečního segmentu - tím dostanete osy do směru, ve kterém snadno nakreslíte profil kolmo na začátek dráhy a tím vykreslíte korektní protažení daného profilu po dráze.
Je to to, na co jste se ptal?

Zdravím :)
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

tomaslambo
Příspěvky: 2
Registrován: pon 06. srp 2012 8:12:59

Re: Dělení kružnic

Příspěvek od tomaslambo » pon 06. srp 2012 9:37:15

to je přesně ono. Moc děkuji

Odpovědět