Jak na umyvadlo?

Odpovědět
AcemanLB

Jak na umyvadlo?

Příspěvek od AcemanLB » pát 06. led 2012 10:23:59

Ahoj lidi,

řeším zrovna takovou pro mě zapeklitou věc. Potřeboval bych vymodelovat toto umyvadlo http://www.topkoupelny.cz/kolo-style-l2 ... 5/d-74321/ na stránkách výrobce jsem našel pouze 2d dwg a ještě k tomu s hooooodně zdvojenými a překříženými čárami. Včera jsem nad tím seděl pěknou dobu, vyzkoušel celkem dost pluginů na čištění nebo na vytahování podle křivek, ale výsledek nula. Poradil by prosím někdo jak v tomto případě správně a rychle postupovat?

Předem děkuji za rady.
Přílohy
MD4621WH.rar
(86.04 KiB) Staženo 117 x

Fery
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na umyvadlo?

Příspěvek od Fery » pát 06. led 2012 11:35:08

No právě, málokdy se stane, že model v dwg splňuje naše požadavky na přesnost. Jediným řešením nám zbývá, chybějící čáry ve Sketchupu dokončit tak, aby se plocha vyplnila. Potom to už vytáhnout půjde. Taky se podívej, jestli jsi opravdu rozložil importovaný nákres, on bývá vždycky načten jako skupina nebo komponenta, takže je potřeba explodovat, aby se s tím dalo něco dělat.
Mimochodem, podíval jsem se na ten nákres a nevidím na něm nic tak složitého, abys to celé nenakreslil ve SU znovu a líp. Vytahováním naimportovaných čar bys dostal spoustu nesmyslných, datově obrovských čárek, se kterými by se ti blbě pracovalo (viz obrázek).
Untitled.jpg

AcemanLB

Příspěvek od AcemanLB » pát 06. led 2012 15:40:07

Překreslení mi přijde jako poslední varianta, spíž jsem doufal, že mi někdo poradí nějaký plugin který z označených úseček udělá jednu spojitou křivku. Při tom překreslování jsem se totiž pral s přichytáváním na originální křivky, ale mimo rovinu (originál totiž není v rovině) kterou jsem potřeboval tudíž je to celkem pakárna.

Fery
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fery » sob 07. led 2012 8:32:19

Můžeš vyzkoušet pluginu Weld, i když taky není všemocná. Najdeš ji na http://sketchup.wu.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=179

Odpovědět