Photomatch

Odpovědět
Pichnat4
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27. pro 2011 10:46:15

Photomatch

Příspěvek od Pichnat4 » úte 27. pro 2011 10:54:45

Zdravím,

začal jsem používat photomatch ve skatchupu a mám jeden problém. Dle fotky vytvořit budovu je jednoduché, teda pokud má všechny svislé stěny na sebe kolmé. Není tam problém se zarovnáním os podle na sebe kolmých stěn. Ale mám fotku starého domu, který nemá na sebe kolmé stěny. Má lichoběžníkový půdorys. Vyvstává mi otázka, jak to udělat, jak zarovnat ty osy, abych podle toho mohl udělat ten model přesně. Jedná se mi o červené osy. Nabízí se zarovnání červených os podle těch bočních oken, ale to mi pak nevyjde ten úhel mezi těma stěnama, větší než 90°.
Obrázek

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Photomatch

Příspěvek od Fery » úte 27. pro 2011 11:51:33

Na fotce co jsi zveřejnil je skutečně těch orientačních bodů na červené ose málo. Snad by to šlo ještě podle římsy na střeše, ale to nevidíme. Možná, že by nebylo od věci udělat fotku z jiné strany budovy - teda jestli by to bylo technicky možné. Podle terénu to samozřejmě dělat nemůžeš, ten nebývá rovný, jak je vidět i na tvé fotce.

Pichnat4
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27. pro 2011 10:46:15

Re: Photomatch

Příspěvek od Pichnat4 » úte 27. pro 2011 13:08:13

Fery píše:Na fotce co jsi zveřejnil je skutečně těch orientačních bodů na červené ose málo. Snad by to šlo ještě podle římsy na střeše, ale to nevidíme. Možná, že by nebylo od věci udělat fotku z jiné strany budovy - teda jestli by to bylo technicky možné. Podle terénu to samozřejmě dělat nemůžeš, ten nebývá rovný, jak je vidět i na tvé fotce.
Mám ještě několik fotek, ale z těch se taky nedá moc použít. Celá fasáda je bez jakýchkoliv říms a podobně. Napadlo mne jestli by nešel využít snímek z katastru nemovitostí, kde je půdorys budovy.

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Photomatch

Příspěvek od Fery » stř 28. pro 2011 21:20:53

Samozřejmě, to je vynikající řešení.

Odpovědět