teren a scratch

Odpovědět
alexandr
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. črc 2011 17:44:35

teren a scratch

Příspěvek od alexandr » stř 27. črc 2011 17:54:41

Dobry den - snazim se propojit grabovany teren se "scratchem" . Zhlednul jsem mnoho navodu , snad nejlepsi byl tady:
http://www.youtube.com/watch?v=y4J9sWEZ ... re=related , nicmene se mi nedari - neumim asi nejaky mezikrok . Mohl by nekdo , prosim , poradit ? Dekuji

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: teren a scratch

Příspěvek od Fery » čtv 28. črc 2011 16:17:13

Protože my nevidíme, co konkrétně potřebuješ udělat a na čem jsi uvízl, můžu poradit pouze povšechně.
Terén, vytvořený "scratchem" se jenom otexturuje promítnutou texturou, třeba z GE. Na toto téma proběhly diskuze např. na http://sketchup.wu.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=165, ale i jinde.

alexandr
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. črc 2011 17:44:35

Re: teren a scratch

Příspěvek od alexandr » čtv 28. črc 2011 19:59:42

obrazek.jpg
priloha *.jpg
dekuji za odpoved . Potreboval bych toto - aby se exportovany (grabovany) teren i s vyskovym prevysenim ( kopce a prohlubne ) prenesl do scratche ( do sitoveho modelu) a tento scratch aby byl editovatelny a mel ta stejna vyskova prevysni. Tedy tak , abych mel vysledek jako je ve vyse zminem videu . Nejdou my proste ty vrtevnice "otisknout

alexandr
Příspěvky: 3
Registrován: stř 27. črc 2011 17:44:35

Re: teren a scratch

Příspěvek od alexandr » pát 29. črc 2011 0:02:42

odpovim si sam a taky pro pripadne dalsi nestastniky : muj intel core duo 2.1 GHz a karta Nvidia GeForce se 4 GB RAM se pro tento bezpracny vysledek totalne nechytala , musel jsem zvolit rucni postup (zadna elegance....)
Nagrabovat teren , nanest potrebne mnozstvi vrstev (scratchu) s zadanym rozmerem a potom jednotlive >> "intersect faces with model" a po dokonceni operece vrtvu smazat .
Pro dokresleni - delam uzemi o rozloze cca 3h (hektaru) , 120 vrtev (scratchu) - 1×1 m , vyskove prevyseni 28 m ( hloubka doliku cca 5m ), po cca. 4 hodinach prace jsem asi v polovine . Toz asi tak , sokolici

Odpovědět