zobrazení modelu na foto podkladu

Odpovědět
tomas
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. kvě 2011 12:41:26

zobrazení modelu na foto podkladu

Příspěvek od tomas » stř 11. kvě 2011 13:29:26

Zdravím, tak bych měl zase další zádrhel :cry: , chtěl bych udělat vizualizaci na foto podkladu, ale nevím, jak skrýt části, které jsou jako by za modelem (ve dvoře), tedy jestli vůbec něco takového v programu lze. Nechtěl bych ale ze sousedních domků dělat 3D modely s nanesením fototextury na plochu...dále jsem si zkusil nainstalovat novější 8 demo místo 6, ale tam se mi to ještě k tomu zobrazí tak, že všechny plochy modelu jsou jako by průhledné a jde vidět pouze fotka na pozadí čar nového modelu...

chtěl jsem přiložit fotky, ale nějak mně to nejde

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: zobrazení modelu na foto podkladu

Příspěvek od Joanna_JL » stř 11. kvě 2011 13:47:31

Ve verzi 8 najdete řešení na dialogu Styles (Styly), záložka Edit (Úpravy) a tam poslední kostička - Model (Modelování). Dole na panelu jsou dva posuvníky pro zprůhlednění nebo zneprůhlednění popředí a pozadí pro FotoMatch (Foto/Model).
Styly.jpg
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

tomas
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. kvě 2011 12:41:26

Re: zobrazení modelu na foto podkladu

Příspěvek od tomas » stř 11. kvě 2011 14:01:59

Opět mockrát díky !! Ale na to hlavní, o co mi v dotazu šlo, bych potřeboval vložit obrázek, ale nějak se mi to nedaří...

edit: a tak bylo to moc velké...červeně označené je, co bych chtěl při vizualizaci skrýt.
Přílohy
Photo0357.jpg

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: zobrazení modelu na foto podkladu

Příspěvek od Fery » čtv 12. kvě 2011 7:15:46

Jestli dobře rozumím, použil jsi "photomatch" a potřebuješ umístit objekt do proluky mezi dvěma domky, ale překáží ti přístavba za objektem. No tak ji prostě smaž a ulož si soubor pod jiným názvem. Taky je možné označit co tam nechceš a po kliknutím pravým tlačítkem myši dát "hide - skrýt".
Na tvém obrázku vidím, že si musíš pohrát s lokalizací modelu mezi domky, natočit nejen ve vodorovné ose, ale taky ve svislé ose, aby umístění bylo přirozené. A víc zasunout, aby chodník před domky navazoval na model.

tomas
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. kvě 2011 12:41:26

Re: zobrazení modelu na foto podkladu

Příspěvek od tomas » čtv 12. kvě 2011 8:24:55

Jo, překáží ta dvorní přístavba, ale tu mám v jiné vrstvě tak ji můžu vypnout, ale jestě tam vadí ten zadní roh baráku v boční stěně, a ten jen z části vykousnout bude problém...sem myslel, jestli to nelze nějak vymezit a skrýt. Jinak lokalizace je docela OK, je to rekonstrukce a ten původní dům je tam už tak blbě osazený ;)
Přílohy
Photo0359.jpg

tomas
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 05. kvě 2011 12:41:26

Re: zobrazení modelu na foto podkladu

Příspěvek od tomas » čtv 12. kvě 2011 8:37:14

Teď sem si zkusil udělat v boční stěně výřez podle sousedního domu a skrýt vše co je za tím, a vypadá to, že by to tak mohlo jít 8-) , dík za radu
Přílohy
Photo0358.jpg

Odpovědět