Tipy a triky - Průhledná stěna - jak na to...

Odpovědět
Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Tipy a triky - Průhledná stěna - jak na to...

Příspěvek od Fery » úte 21. pro 2010 9:26:27

Dostal jsem na mail dotaz, na který jsme už tady odpovídali, ale protože to bylo v souvislosti s jinou otázkou, zřejmě zanikl. Myslím, že si zaslouží samostatné vlákno.
Šlo o to, že při vymodelování interiéru by si architekt chtěl ověřit možnosti denního osvětlení. To znamená, zjistit, jak průběhem dne se mění světelné podmínky v místnosti.
Pomoc je jednoduchá, stačí některou ze stěn zprůhlednit. Nemůžete ovšem na to použít materiál ze složky "Translucent". to by nefungovalo. Osobně na to používám speciální materiál, který jsem přiložil. Stačí jej nanést na některou stěnu nebo strop a můžete sledovat, jak a kam dopadá denní světlo okny nebo světlíky. Materiál "TransparentDummy" si rozbalte do složky "Materiály".
TransparentDummy.zip
(1.52 KiB) Staženo 545 x
stíny.jpg
světlo dopadá do místnosti jen vyprojektovaným oknem

Remby
Příspěvky: 15
Registrován: pon 05. črc 2010 13:15:23

Re: Tipy a triky - Průhledná stěna - jak na to...

Příspěvek od Remby » ned 02. led 2011 0:52:23

Tento dotaz jsem posílal asi já:) Je vidět, že tohle fórum je velmi praktické!!! Problém s denním světlem v interiérech byla moje noční můra. Mnohokrát děkuju!!! ;)

Jinak jsem se chtěl zeptat funguje tento plugin v SU6? Nějak se mi nedaří zprůhlednit tu stěnu.

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky - Průhledná stěna - jak na to...

Příspěvek od Fery » ned 02. led 2011 8:15:14

Je mi líto, Remby, ale zdá se, že ve verzi 6 toto opravdu nefunguje. Verze 7 a 8 jsou v pohodě, ale bohužel verze 6 nějak nereaguje.
Jsem rád, že jsi na to upozornil, mě nějak nenapadlo testovat tento materiál i v nižších verzích.
Přílohy
ScreenShot001.jpg
světlo dopadá jenom oknem - verze SU 7.1

pulquitam
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 06. led 2011 12:26:11

Re: Tipy a triky - Průhledná stěna - jak na to...

Příspěvek od pulquitam » čtv 06. led 2011 12:44:06

Ahoj, jsem nováček jak ve sketch up, tak i na tomto fóru. Momentálně bych potřeboval informaci, jak změnit barvu podkladové plochy při tisku.
Stále jak ve sketch up, tak i když exportuju výkres do jpg nebo jinam, podkladová plocha při tisku je šedivá a já bych potřeboval, aby byla bílá.
Jak to můžu udělat. Děkuji
Pulquitam

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy a triky - Průhledná stěna - jak na to...

Příspěvek od Joanna_JL » čtv 06. led 2011 13:21:55

Musíte si především změnit barvu pozadí v modelu - v menu Dialogová okna (Windows) si otevřete okno Styly (Styles) a vyberte si z výchozích stylů (Default Styles) některý s bílým pozadím - nejraději Stínování s texturami (Shaded with textures). Tím dostanete bílé pozadí na obrazovku a zůstane pak bílé i při ostatních činnostech. Nechcete-li toto nastavení opakovat pokaždé s otevřením nového výkresu, uložte si jej jako šablonu v menu Soubor (Soubor/Uložit jako šablonu - File/Save as Template). Pak se vám každý nový soubor otevře se zadaným nastavením.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět