Scale - změnit velikost modelu

Jednoduché interaktivní návody
Odpovědět
Honza
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17. dub 2012 10:06:37
Bydliště: Východní Čechy_Rychnovsko

Scale - změnit velikost modelu

Příspěvek od Honza » úte 26. bře 2013 11:06:42

Použil jsem zde funkci hledat,ale nic to nenašlo a tak jsem se rozhodl založit téma.
Mám problém s kterým by jste mi mohly pomoci a nevím si už rady.
Mám v programu model osobního auta a potřebuji změnit velikost modelu (zvětšit) jak na výšku,tak i délku a šířku.
Nevěděl jsem jak to udělat až jsem na internetu a zde na foru našel ,že to jde udělat funkcí Scale.

Při prohlédnutí videa Google SketchUp Toolbar Series: Scale .

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... _xqUsZnzJA

jsem pochopil kterou funkci to provést,ale mám problém,že při změně modelu na délku se mi chytne označení na uhlopříčku a model to místo změnit např.na šířku změní úhlopříčně a model to tak znetvoří,že mě to už dost naštvalo.
Mužete mi poradit jak to udělat,když potřebuji celý model zvětšit tak to dělá to co má a přesný opak???
Snad jsem se vyjádřil dobře.
Přeji pěkný den
Honza
Když to nezkusím tak to nezjistím.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Scale - změnit velikost modelu

Příspěvek od Joanna_JL » čtv 04. dub 2013 8:34:48

Lepší způsob než pomocí Scale je použít nástroj Measure a celý model zkalibrovat. Pomocí toho nástroje na měření odklikněte nějakou známou velikost na vašem modelu - její naměřená hodnota se objeví v okně hodnot. Přepište ji tam skutečnou velikostí a potvrďte, že chcete model zvětšit. Tak ho dostanete do skutečných rozměrů. Pokud byste použil Scale, je lepší natahovat model ve směrech os - čili za úchopy, které leží ve středech ploch. Pak můžete do okna hodnot zadat skutečnou velikost v daném směru, jen k ní musíte připsat odpovídající jednotku. Nestačí tedy jen zapsat 3000, ale musí být 3000mm nebo klidně 3m nebo 300cm, to je jedno, ale ta jednotka tam musí být.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Honza
Příspěvky: 31
Registrován: úte 17. dub 2012 10:06:37
Bydliště: Východní Čechy_Rychnovsko

Re: Scale - změnit velikost modelu

Příspěvek od Honza » ned 05. kvě 2013 17:39:18

Omlouvám se za pozdní odpověď,ale opět mi nepřišla ze zdejšího fóra informace o novém příspěvku ve sledovaném vláknu.

Děkuji Joanna_JL za radu.Zkusím to jak píšete.
Když to nezkusím tak to nezjistím.

Odpovědět