Videotutoriály

Jednoduché interaktivní návody
PetrNJ
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 10. čer 2010 22:25:50

Re: Videotutoriály

Příspěvek od PetrNJ » čtv 19. srp 2010 17:53:33

Víte já nepolemizuji s Vámi o komerci. Obchod je dnes obchod. Ale počeštění nabídek programu nelze brát jako podporu (viz níže). Něco jiného by byl počeštěný elektronický help k programu, tam s Vámi souhlasím - jde už o komerci a podporu.

Jen musíte uznat, že ty pluginy co vytvářejí lidi a zdarma pro všechny jsou na mnohem vyšší úrovni zpracování a dovedností než základní funkce.
Na to jsem chtěl taky odpověď. Jestli má profi verze funkčnost základních nástrojů dotaženou alespoň na schopnosti free pluginu jako fredoscale, extrusions tool apod. pak investice pro komerční a někdy i osobní použití stojí za to.

Ohledně té češtiny jsem chtěl jen namítnout, že počeštit takovýto program je pro komunitu lidí, kteří na tom nepotřebují vydělat otázka maximálně týdne, tzn. pro Vás by to byla úspora zcela zbytečné práce. Nevěřím ,že by se nenašel někdo kdo by tak dobrý "CAD" nepočeštil, mnoho lidí to používá pro osobní modelařinu, vystřihovánky, návrhy baráků a zahrad.
A vám by mohla zůstat pro komerční záležitosti vydávání podpory, knih jak na to apod.

Kdyby google chtěl dal by možnost k rychlému a jednoduchému převodu do jazyků skrze jednoduchý *.txt či *.xml jak je tomu téměř u každého dnešního SW který se nabízí jako free, nikoliv jako šílenosti přímo v *.exe souboru a dll.
A taky musíte přiznat, že nebýt modelu "poskytni program komunitě, ona ti ho omnoho vylepší zdarma a jejich scripty (pluginy) pak můžu použít v profi verzi za peníze", tak by to pro google nebyla tak hodně výhodná spolupráce a taky je proto nabízí zdarma, z jiného důvodu to není. Těch CADů je dnes tolik, ale pravda že co se týče rychlosti modelování moc konkurence nemá, resp. zatím jsem neobjevil jiný lepší, který by zvládli i děti, jako to moje :) .
A ani takového ohlasu by se nedočkal kdyby byl jen placený.

Samozřejmě pro bežné dealery to až taková výhoda není.

Ale jinak jsem s SU pro osobní potřebu plně spokojen. Kdybych měl však toto používat v profi stavařině, ještě hodně by musel přidat schopností (pokud už není v profi verzi dotáhnutý na max) abych jej koupil a navíc bez dokoupení renderu je to nepoužitelné pro výstupy zákazníkům (mají jiné nároky).

PetrNJ
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 10. čer 2010 22:25:50

Re: Videotutoriály

Příspěvek od PetrNJ » pát 20. srp 2010 19:28:42

Paní Joanno,
dnes jsem stáhl vaši demoverzi SU7 PRO (http://www.adsstudio.cz/index.php/produ ... tware.html) i s tím počeštěním za peníze v rámci podpory.
Nevím jestli nevznikla někde chyba, ale toto demo jsem instaloval jako čistou instalaci, tzn. nic přeinstalováváno.
Předpokládám, že pokud někdo nabízí demoverzi ke stažení nebude jiná od té, kterou bych si objednal k otestování jako profi uživatel.

Jestli tohle je úroveň podpory kterou nabízíte za peníze, tak já bych to počeštění nekoupil ani zadarmo ! Viz. screen.
A pokud je demo verze vlastně plná verze omezená na 8 dnů (jestli jsem dobře pochopil text), tak žádný posun oproti free verzi nevidím. Bez free pluginu komunity lidí kolem SU, by to bylo v profesním použití opravdu jen nedodělaný, ale dobrý základ, který má jen mnohem lepší styl modelování, ale pouze základních operací ve 3D.
Složitější věci v něm rychle a jednoduše bez pomoci free pluginů neuděláte.

Ostatní věci jako editace a ovládání hladin, skupin, komponent, výměry ploch a objemy apod. je stále stejné i PRO verzi.

Obchodní model je tedy zcela jasný - nabídnout za "pár" korun základ a po zakoupení si našroubovat si cenu na vylepšení základních funkcí apod., tedy pokud člověk nepoužije mnohem lepší free pluginy. Jenže ten základ je za tuto cenu docela dost, když vezmu v potaz profi použití a schopnosti ostatních cenově srovnatelných CADů, nebo raději připlatím a koupím plně vybavený CAD/CAM např. od Špinara.

Ale nakonec pochvala. Pro soukromé modelářské použití je SU naprosto super především s použitím různých FREE plugin, které jsou na mnohem lepší úrovni než samotné základní nástroje.
Přílohy
počeštěná SU PRO 7.1.4871.JPG

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Videotutoriály

Příspěvek od Joanna_JL » úte 31. srp 2010 22:01:06

No, tak k demoverzi - pracuje, jak jste zjistil, 8 hodin čistého času jako plná verze a poté spadne do free verze. Ta částečná čeština je tam právě proto, aby bylo možné se bez větších problémů seznámit se základním prostředím (cca za těch osm hodin). Plná verze je samozřejmě počeštěná kompletně, včetně doplňkových modulů, především LayOutu, který funguje jako prezentační a výkresový modul. Abyste se naučil všechno, co SketchUp zvládá, na to vám těch osm hodin samozřejmě nestačí, proto nabízím školení a možná jste si všiml, že až třídenní. Je to čas, potřebný na to, abyste se nejen naučil, které nástroje SU používá, ale i jak je používat efektivně, což je mnohem důležitější. Ale to byste musel minimálně absolvovat předváděčku, abyste aspoň viděl, co všechno SU umí, pak byste možná měl zájem a potřebu se ho opravdu naučit. Tím vůbec nechci říci, že se není možné ho naučit i samostatně, jen to prostě trvá trošku déle a ne vždycky objevíte zjednodušení a vylepšení, která jsou schovaná v kontextových menu, klávesových zkratkách atp. Takže určitě se s vámi nebudu dohadovat o tom, jestli stojí, či nestojí za to koupit licenci, prodávala jsem jej i když ještě vůbec nebyla free verze a prodávám ho i teď. A stále nemám nouzi o zákazníky, takže snad není za ty peníze zcela neužitečný... Spíš se dá říci, že jak pro koho. Ale já se na tomhle fóru opravdu nechci dohadovat o tom, jestli prodávat, neprodávat, stojí, nestojí atd. Tohle fórum je především o podpoře a radách uživatelů a když sem občas něco odpovím, je to skutečně proto, že chci pomoci, ne proto, že vás nutím kupovat licenci :) . Takže hodně úspěchů při práci, ať se vám i nadále program líbí a už nenadávejte na politiku Google ani prodejců, je prostě taková, jaká je :) .

JL
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

PetrNJ
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 10. čer 2010 22:25:50

Re: Videotutoriály

Příspěvek od PetrNJ » stř 01. zář 2010 20:29:23

Joanna_JL píše:No, tak k demoverzi - pracuje, jak jste zjistil, 8 hodin čistého času jako plná verze a poté spadne do free verze. Ta částečná čeština je tam právě proto, aby bylo možné se bez větších problémů seznámit se základním prostředím (cca za těch osm hodin). Plná verze je samozřejmě počeštěná kompletně, včetně doplňkových modulů, především LayOutu, který funguje jako prezentační a výkresový modul. Abyste se naučil všechno, co SketchUp zvládá, na to vám těch osm hodin samozřejmě nestačí, proto nabízím školení a možná jste si všiml, že až třídenní. Je to čas, potřebný na to, abyste se nejen naučil, které nástroje SU používá, ale i jak je používat efektivně, což je mnohem důležitější. Ale to byste musel minimálně absolvovat předváděčku, abyste aspoň viděl, co všechno SU umí, pak byste možná měl zájem a potřebu se ho opravdu naučit. Tím vůbec nechci říci, že se není možné ho naučit i samostatně, jen to prostě trvá trošku déle a ne vždycky objevíte zjednodušení a vylepšení, která jsou schovaná v kontextových menu, klávesových zkratkách atp. Takže určitě se s vámi nebudu dohadovat o tom, jestli stojí, či nestojí za to koupit licenci, prodávala jsem jej i když ještě vůbec nebyla free verze a prodávám ho i teď. A stále nemám nouzi o zákazníky, takže snad není za ty peníze zcela neužitečný... Spíš se dá říci, že jak pro koho. Ale já se na tomhle fóru opravdu nechci dohadovat o tom, jestli prodávat, neprodávat, stojí, nestojí atd. Tohle fórum je především o podpoře a radách uživatelů a když sem občas něco odpovím, je to skutečně proto, že chci pomoci, ne proto, že vás nutím kupovat licenci :) . Takže hodně úspěchů při práci, ať se vám i nadále program líbí a už nenadávejte na politiku Google ani prodejců, je prostě taková, jaká je :) .

JL
Paní Joanno,
moje omluva za horkou krev, jen popisuji skutečnost. Pokud člověk chce profesně využívat ten soft, je samozřejmě školení z většiny výhodná investice. Nicméně i přes to, že jsem jej dosud neabsoloval, tak mohu prohlásit, že výkonost modelování pomocí pluginů jako Fredoscale apod., je zcela někde jinde než když to děláte jen se základními nástroji.
Já se domníval, že ta nikoliv 8 denní, ale správně dle Vás 8h doba ukazuje veškeré neomezené možnosti programu oproti free verzi. No a pokud tomu tak je, pak bez řádných a free plugin je výkon modelování stále poloviční, (nemluvím o Layoutu - ten bude asi hodně šikovný) a o to mi jde. Osobně preferuji spojení tj. pro výuku nejlepší systém a tou je komunitu modelářů a svoje praxe v časovém fondu jaký mám zrrovna k dispozici. Plno věcí ohledně využití člověka napadne až po absolvování kurzu, takže platí znova, a o to taky jde :-).

Proto jsem chtěl vědět odpověď co umí PRO verze ve svých základních funkcích navíc oproti tomu základu ?. Máli např. funkce "měřítko" v PRO alespoň takové možnosti jako Fredoscale, pak další školení má význam. Pokud však školení chce nahradit výkonost této funkce oproti free plugině, domnívám se, že je to marný boj. Nějaké nové funkce jako dynamická komponenta apod. jsou možná zajímavé, ale spíše jen rozšíření. Rychlost modelování složitějších věcí bez free plugin a s nimi je diametrálně jiná.Nebo se domníváte, že školení+základní funkcionalita nástrojů bude výkonější než ty nej pluginy z netu?

Pro člověka, který je schopný v CADu, není zase tak složité přijít na několik možných a efektivních postupů (kl. zkratky jsou samozřejmost) jak využít sílu programu a potlačit jeho aktuální slabiny.
Zbytek lze zjistit celkem v pohodě z netu.

I přes mnohé nedotažené či neobsažené věci (dříve popsané - editace hladin, skupin, kotování) tvrdím, že i ve free verzi je to super program a brzy tomu budu dělat dobrou reklamu pro dobrou věc. Jde o jednu komunitu, kde cena "zdarma" hraje velkou roli. Jsou to soukromé neziskové činnosti a tam bude ohlas veliký. Určitě je odkážu i na toto forum, takže když to někoho bude hodně bavit, tak možná získáte i nového zákazníka.
Děkuji za předchozí reakce.

Odpovědět