Hromadné přiřazení materiálu podle hladiny (vrstvy, layer)

O drobných doplňcích pro Google SketchUp
Odpovědět
Saturn__pluto
Příspěvky: 2
Registrován: sob 18. srp 2012 13:34:37

Hromadné přiřazení materiálu podle hladiny (vrstvy, layer)

Příspěvek od Saturn__pluto » sob 18. srp 2012 14:01:35

Mořím se s tím už dost dlouho, zdechnulo mi PC, přeinstalce Widlí XP a já se snažím dát SketchUp 6 a 7 a 8 do původního stavu. Na starém PC jsem měl Plugin, který mi umožňoval i u složitých modelů obarvit materiálem spoustu drobných prvků podle té hladiny ve které byly kresleny.
Ten plugin jsem kdysi instaloval, ale dnes ho nedokážu znovu najít v té záplavě pluginů. Vše ve verzi freevare.

Označení při výběru prvku klávesou shift podle ploch mi prostě nefunguje k dokonalosti, vždy si tam SketchUp něco přimyslí navíc a něco nedobarví ( podle stejných ploch) , ale ten plugin přiazení materiálu podle hladiny fungoval naprosto dokonale a bezpečně, jen PC při něm zatuhlo na delší dobu, ale když se zvetilo, byly materiály přiřazeny naprosto dokonale, i u oblých ploch a nic navíc neobarvil.

Pokud někdo o tomhle pluginu ví, ocenil bych odkaz, nebo jeho zaslání.

Veliké díky.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadné přiřazení materiálu podle hladiny (vrstvy, la

Příspěvek od Joanna_JL » sob 18. srp 2012 18:00:41

Přiznám se, že o tomhle pluginu nevím a asi bych ho i tak považovala za poněkud nadbytečný. SketchUp přece už od samého začátku umí z kontextového menu (pravé tlačítko) vybrat všechny prvky na stejné hladině a následně tedy tento výběr obarvit vybraným materiálem... Funguje to naprosto spolehlivě. Nebo byl ten plugin rychlejší?
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Saturn__pluto
Příspěvky: 2
Registrován: sob 18. srp 2012 13:34:37

Re: Hromadné přiřazení materiálu podle hladiny (vrstvy, la

Příspěvek od Saturn__pluto » ned 19. srp 2012 8:03:25

Když vybírám klikem levého tlačítka myši podle hladin tak to má své nedokonalosti. Nejprve jsem myslel, že chyba je způsobena tím, že předkresluji v programu Drafsight , uložím výkres ve formátu dwg a naimportuji to do SketchUp a provedu Bomb all V tom případě mi po výběru levým tlačítkem a podle vrstev ( hladin) označí i to co v hladině nebylo a SketchUp mi prosklil i nohy od stolu :o.

Pak SketchUp testoval už jen na dvojicích kružnic vytvořených přímo ve SketchUp a na několika hladinách a chytil jsem při chybě jak SkUp 6 , tak i SkUp 7, osmičku jsem nezkoušel. Při výběru levým tlačítkem myši podle hladin ze čtyř výběrů podle hladin udělal jeden špatně. Nebo vybral jen polovinu tělesa vytvořeného v jedné hladině.

Naproti tomu ten plugin byl pomalý, ale chyby nedělal. Jinak pokud mám složitý objekt naimportovaný z dwg, tak při kliku levým tlačítkem myši, SketchUp dostane vždy na chvili parkinsona a třese se a vybělí se mi otevřené dialogové okno a klidní se minutu či dvě.

Děkuji za odpověď, jistě že se ty špatné výběry potom dají opravit ručně, ovšem při počtu 100 drobných komponent to chvíli trvá.

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: Hromadné přiřazení materiálu podle hladiny (vrstvy, la

Příspěvek od Joanna_JL » ned 19. srp 2012 8:15:02

Na starších verzích jsem to nezkoušela, po pravdě s hladinami ve SketchUpu nerada pracuji, mnohem spolehlivější oddělování prvků je jejich seskupení do skupin nebo komponent. Nicméně vyzkoušejte to opravdu i v osmičce, spousta drobností, které se v předchozích verzích objevovaly (a to především v souvislosti s hladinami!!!) je v osmičce opravená. Ve starších verzích byl hlavní problém v tom, že ačkoli skupina byla v určité hladině, tak její obsah zůstával v původní, implicitní hladině - to způsobovalo nekorektní zobrazování obsahu hladin a to je asi hlavní problém i při přebarvování. V osmičce sice hmota skupiny také zůstává v původní hladině po přesunu skupiny do jiné, ale už se zobrazují korektně. Prostě hladiny ve SketchUpu fungují jiným způsobem než v CADech a je třeba s tím počítat. Pokud tyhle zákonitosti berete v úvahu, můžete s nimi pak i pracovat. Pořád mám pocit, že přehršel pluginů (až na několik vzácných výjimek) SketchUpu příliš neprospívá, stojí za to se jej naučit opravdu dobře využívat a pak pracuje efektivně a s dobrými výsledky. Ale to je samozřejmě jen můj osobní názor, v žádném případě pluginy neodsuzuji, pár základních používám taky :) .
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Odpovědět