plug in na kreslenie závitu

O drobných doplňcích pro Google SketchUp
Odpovědět
jano101
Příspěvky: 28
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:02:05

plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od jano101 » čtv 02. úno 2012 20:51:18

chcem sa opýtyť či je nejaký plug in na kreslenie závitu jednoducho zadám priemer typ závitu popr dlžku a je to:)

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od Fery » pát 03. úno 2012 9:47:14

Sice o pluginu na závit šroubu zrovna nevím, ale řešil jsem takovou úlohu úspěšně za použití pluginu na tvorbu spirály a následně potom protažením tvaru šroubovice za pomoci "follow me and keep". Oba pluginy najdeš na našem fóru.

jano101
Příspěvky: 28
Registrován: sob 14. kvě 2011 23:02:05

Re: plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od jano101 » pon 06. úno 2012 12:50:49

asi robím niečo špatne alebo som to dobre nepochopil:

stiahol som si plugin drawhelix14 pomocou ktorého vyrobím špirálu
potom vytvorím napríklad trojuholník ,ktorý chcem viesť nástrojom follow me po špirále ale to to mi nejede !!!

asi robím ešte niekde chybu poprosím kde ?

Uživatelský avatar
Joanna_JL
Příspěvky: 320
Registrován: pon 29. bře 2010 17:22:08
Bydliště: Chrudimská 6, Praha 3 - Vinohrady, 130 00
Kontaktovat uživatele:

Re: plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od Joanna_JL » pon 06. úno 2012 21:27:15

Tady je právě třeba použít plugin Follow Me and Keep, normální Follow me otáčí tvar podle spirály.
JL
ADS Studio
http://www.adsstudio.cz
skype: joannalinhartova
mail: joanna.linhartova@adsstudio.cz

Keny
Příspěvky: 6
Registrován: ned 01. dub 2012 0:53:55

Re: plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od Keny » ned 01. dub 2012 1:44:03

spirála.JPG
Nevim jak bych to řekl slušně,ale kriplovitost tohoto programu při kreslení závitů je neuvěřitelná :!:
Potřebuju udělat na modelu jeden závit a hledání návodu jak na to,je celodení porod.
Nainstaloval jsem plugin na tu spirálu,vytvořím spirálu a první problém je ten,že ten debilní program se mně ani nezeptá kam ji umístit a rovnou ji picne na střed všech os a nejde s tim hnout samozřejmě.Ale to je jen detail,jistě to vyřeším..
Co je větší problém,že potom co vytvořím trojuhelník a použiju ten nástroj FolowMe and keep tak ten závit vypadá nějak takhle.



Já už fakt nevim co mám dělat.Poraďte.

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od Fery » ned 01. dub 2012 7:03:56

Je vidět, že jste se s programem pořádně neseznámil a neumíte v něm pracovat - z toho pramení ta vaše frustrace. Už z popisu že
" ten debilní program se mně ani nezeptá kam ji umístit a rovnou ji picne na střed všech os a nejde s tim hnout "
je jasné, že programu zatím vůbec nerozumíte. Chce to studium, než se pustíte do složitějších projektů.
Jak na závit, můžete zkusit nastudovat třeba tady http://translate.google.com/translate?h ... eaded_bolt

Keny
Příspěvky: 6
Registrován: ned 01. dub 2012 0:53:55

Re: plug in na kreslenie závitu

Příspěvek od Keny » ned 01. dub 2012 9:54:19

Ano neumím to je pravda.Po tom co jsem se celý den nehnul ani o krok do předu tak je nálada opravdu na bodu mrazu.Učím se s programem sám tak to moc nejde.Mám už spoustu práce na modelu za sebou,tak už to prostě v tom sketchupu musím dodělat :(

Odpovědět