Xformclone

O drobných doplňcích pro Google SketchUp
Odpovědět
Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Xformclone

Příspěvek od Fery » čtv 18. bře 2010 19:14:44

Kopírování po přímce nebo po kruhu je ve SketchUpu jednoduché, ale potřebujete-li kopírovat po křivce nebo v upravené formaci, musíte použít pluginu. Kopírování po křivce řeší "Path copy", ale kopírování se změnou úhlu pootočení je lepší dělat pluginou "xformclone". Vytvoříte komponentu, uděláte její kopii, kterou jinak natočíte a umístíte, potom pravým tlačítkem myši kliknete na první kopii a vyberete příkaz "Play it again...). Do pravého dolního okénka napište počet kopií (např. 50x) a stiskněte "enter".
Potom klikněte na druhou kopii.Plugina vám přidá tolik kopií, kolik jste požadovali. :)



coulteri
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. bře 2010 7:27:02
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Xformclone

Příspěvek od coulteri » sob 03. dub 2010 20:36:39

Ve Sketchupu 6 mi to nějak nejede :-(

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Xformclone

Příspěvek od Fery » čtv 08. dub 2010 16:24:46

Domnívám se, že by tato plugina měla fungovat i ve SketchUp 6. Zkus ještě jednou přesně okopírovat návod, je to trošku krkolomné, tak jestli neděláš někde chybu v postupu.
Mimochodem, nepřemýšlel jsi o upgradu na verzi 7? :) S free verzí 7.1 jsou prý spojeny nějaké problémy s exportem do jiných formátů, ale já používám verzi 7.0 bez problémů.
Kdyby se ti postup stále nedařil, pošlu ti mailem obrázkový návod.

coulteri
Příspěvky: 3
Registrován: sob 27. bře 2010 7:27:02
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Xformclone

Příspěvek od coulteri » ned 18. dub 2010 15:46:18

Díky, už jsem to rozlouskl. Bylo to skutečně v chybném použití skriptu. Tenhle skript je docela fajn, ale pro svou práci používám nejčastěji: Drop, Tools on surface, component spray, joint push/pull, weld, copy along path, scale and rotate multiple, triangulate, roof, pipe along path, a samozřejmě sandbox tools.

Odpovědět