Clear 3D Warehouse

O drobných doplňcích pro Google SketchUp

Clear 3D Warehouse

Příspěvekod Fery v sob 26. úno 2011 5:27:09

Plugina pro vyčištění modelu od info z 3D warehouse - (odstranění ID).

clear_3d_warehouse.zip
(557 bajtů) 117 krát

Opět jsem měl problém s nahráním modelu do galerie - neaktivní tlačítko "upload". Povedlo se mi to jen přes nahrání modelu jako .KMZ a potom jsem použil číslo ID pro nahrání modelu .skp - viz viewtopic.php?f=17&t=126. Jenomže mi vadilo, že se model dá otevírat v Google Earthu, - je blbost, aby model rostliny v květináči se zjevil na sídlišti v Brně - Medlánkách. :D Po tříhodinovém pátrání na fórech Googlu jsem dospěl ke správnému postupu. Protože příčina neaktivního tlačítka může být různá, musíte si vybrat z postupů, které tady popíšu.

1. V Internet Exploreru musíte být přihlášen ke svému účtu v galerii - (opakuji, že v IE, ne v Chrome nebo Firefoxu)
2. Vlevo dole na obrazovce SU je ikona "G" (od verze 7) - klikněte na ni a odhlaste se z účtu.
3. Po kliknutí na "share model - sdílet model" se znovu přihlaste k účtu.

Pokud se situace nezměnila, je tu další postup:
1. Uložte model jako soubor SU verze 6.
2 Zkuste nahrát model do galerie z této verze (v. 6)

Další možnou příčinou může být, že nahrání se nedaří kvůli bráně firewall. Přidejte výjimku do brány pro program Sketchup, nebo bránu na chvilku vypněte. Tuto radu jsem převzal z http://forums.sketchucation.com/viewtop ... on#p117989

Protože při svém experimentování jsem použil všechny postupy, nevím, který nakonec zafungoval, ale je jisté, že konečně mám model v galerii tak, jak jsem ho tam chtěl mít - pouze a jedině jako .skp

Výše uvedenou pluginu jsem použil k vymazání ID původního modelu.
Fery

Zpět na Pluginy (doplňky)