Stránka 1 z 3

Diskuze k pluginám

Napsal: pon 31. kvě 2010 6:45:00
od Fery
Nemám rád pluginy, u kterých nedokážu předem odhadnout, jaký bude výsledek. Právě dneska jsem se pokusil použít pluginu k zaoblení a vyhlazení tvaru. Protože nemám zbytečných 22 dolarů na nákup pluginy "subdivide and smooth", použil jsem freewarovou náhražku "ccsubdivide". Koukal jsem jako blázen, po hodině práce pluginy mi soubor o velikosti 300 kB narostl na neuvěřitelných 6,5 Mega. Plugina vytvořila 56000 ploch!!!!! :D . Šly mi oči šejdrem :lol: . Takže - všeho s mírou...
ruka.jpg

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: sob 19. čer 2010 9:07:35
od Fery
Přidám ještě jednu úvahu. Musíme si uvědomit, že pluginy vykonají jenom tu práci, kterou dokáže udělat SketchUp sám. Prostě jenom to, co se dá udělat pomocí funkcí, které program obsahuje. Jen se bez použití plugin k očekávanému výsledku dostáváme mírně pracnější formou, ale ani toto není jisté, protože než si kolikrát vzpomenu, jak s pluginou zacházet, tak to mám namalované ručně rychleji. Osobně mi ve SketchUpu chyběly jenom dvě funkce, ta první, kterou jsem postrádal byla Beziérova křivka, a ta druhá kopírování po křivce. Jinak pluginy používám co nejméně, protože ručně můžu výsledek ovlivňovat podle svých představ. Tak znovu apeluji na vaši soudnost, používejte funkce které SketchUp obsahuje a bude vás práce i víc bavit.

SCHODIŠTĚ

Napsal: úte 24. srp 2010 10:37:06
od RaskolnikovR
sháním pluginu na vytváření schodiště...NEVÍ NĚKDO?

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: stř 25. srp 2010 16:28:58
od Fery
Nejen schodiště, ale i střechy, zdi a jiné architektonické prvky dokáže placená plugina 1001 bit PRO. Informace o této plugině získáš na http://forums.sketchucation.com/viewtop ... 23&t=29840.

Neplacená plugina se jmenuje "SCF Archiland Toolbar 1" a získáš ji po registraci na Sketchucation v sekci "Plugins". Já ji sem zatím nedával, ale bude-li móóóc velký zájem.... :)

Stejně není nad to, udělat si schodiště ručně, třeba i za pomoci jiných plugin (a hlavně za pomoci funkcí ze SketchUpu). :D

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: úte 14. pro 2010 0:55:36
od AcemanLB
Nebyl by návod na ruby script v češtině někde ke stažení?

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: úte 14. pro 2010 5:20:54
od Fery
Pokud se chcete naučit jazyk Ruby, ve kterém jsou skripty plugin napsány, tak výborný český tutoriál napsal Jaroslav Hradílek a najdete jej na stránce http://blackened.wz.cz/ruby.php. Program pro psaní jazyka Ruby si zdarma stáhnete na adrese http://rubyinstaller.org/downloads/archives.
Pro úpravu skriptů Ruby se hodí i PSPad - http://www.pspad.com/ .

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: stř 03. srp 2011 20:32:43
od AcemanLB
Ahoj lidi,

tak Ruby sám vzdávám na to nemám bohužel čas se to učit. Neznáte někdo někoho kdo by mi napsal třeba i za úplatu skript který bych potřeboval? Nejedná se dle mého názoru o nic složitého, ale pokud se to musím učit od začátku tak je to na dlouho. Myslím si, že pro člověka znalého problému to bude záležitost na jedno odpoledne.

Předem díky.

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: stř 03. srp 2011 21:10:00
od Joanna_JL
Zkuste pana Mikače (www.mikac.cz), mám za to, že nějaké skripty pro SketchUp vytvářel.

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: úte 20. zář 2011 15:10:05
od Marek Danižík
Joanna_JL píše:Zkuste pana Mikače (http://www.mikac.cz), mám za to, že nějaké skripty pro SketchUp vytvářel.

Re: Diskuze k pluginám

Napsal: úte 20. zář 2011 15:20:21
od Joanna_JL
Pan Mikač s námi běžně spolupracuje v komerční verzi SketchUpu a sám upravuje skripty k pluginům, proto si myslím, že se s ním dá téma prodiskutovat. Nejde o nic pirátského ani nelegálního...
Kromě toho jsem smazala předchozí dotaz na crack programu, k informacím tohoto typu tohle fórum neslouží.