Animace v Podiu

Použití rendereru Podium
Odpovědět
Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Animace v Podiu

Příspěvek od Fery » čtv 31. bře 2011 9:58:05

Podium umí renderovat všechny vytvořené scény. Dá se toho využít k vytvoření jakékoliv animace, ale chce to spoustu času. Každá scéna bude jeden snímek a tak si se stopkami a kalkulačkou v ruce musíme spočítat, kolik scén budeme potřebovat. Za základ si musíme vzít, že pro plynulý pohyb je potřeba asi 25 - 30 snímků za vteřinu.
To znamená, že pro pohyb, který trvá 10 vteřin budeme potřebovat 250 - 300 scén.
Na ukázce jsem zvolil půlvteřinový záběr - t.j. 15 snímků (scén), které jsem po vyrenderování v Podiu následně importoval do kolekce ve Windows Movie Makeru.
V něm jsem vložil do scénáře jednotlivé snímky - jednou postupně dopředu a potom odzadu zpátky pro zpětný pohyb - no a to taky proto, aby ukázka byla delší než půl vteřiny. :-)
Průletové animace i animace pohybové se tímto způsobem dají docela dobře dělat - nakonec původní animované filmy vznikaly takto. :-)
Pro ty z vás, kteří máte OS Windows 7 nebo Vista, existuje samostatně Windows Movie Maker Lite.
ScreenShot002.jpg
pomocí animační beziérovy křivky vytvořit cestu pro kameru
ScreenShot006.jpg
vytvořit scény a zatrhnout v Podiu "render all scenes"
ScreenShot008.jpg
ve Windows Movie Makeru vložit jednotlivé snímky do scénáře filmu

Fery
Příspěvky: 441
Registrován: pon 08. bře 2010 1:30:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Animace v Podiu

Příspěvek od Fery » pát 01. dub 2011 8:11:21

No a protože tvůrci Podia jdou s dobou, vytvořili standalone program pro průchodovou (nebo chcete-li průletovou) animaci. Po nainstalování se do SketchUpu přidá plugin, pomocí kterého přidáte lesky a odlesky a barvy a materiály. Potom otevřete samostatný program a naimportujete animaci, vytvořenou ve SU nebo animaci provedete přímo v programu SU Walk za pomoci klíčových snímků. Odpadá tak pracné vytváření mnoha scén. Program i s návodem najdou registrovaní uživatelé na http://www.suplugins.com/pwbeta.php#1 a jmenuje se SU Walk Beta.


Odpovědět